Papież: pomagając bezdomnym, służycie Chrystusowi

Papież: pomagając bezdomnym, służycie Chrystusowi
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI/dm

W centrum Ewangelii są ubodzy - przypomina papież w krótkim wideoprzesłaniu do argentyńskiej diecezji Mar del Plata. Franciszek podkreśla w nim znaczenie posługi świeckich, duszpasterzy i dobroczyńców Kościoła, którzy poświęcają swoje życie opiece nad bezdomnymi.

- Pomagacie Chrystusowi w obliczu najbardziej zepchniętych na margines braci i sióstr - mówił papież Franciszek.

Papież odnosi się do działalności dwóch argentyńskich organizacji charytatywnych z diecezji Mar del Plata, położonej na południowy wschód od Buenos Aires: Noche de Caridad i Hogar de Nazareth - Noce Dobroczynności i Dom Nazaretu. W tym momencie, kiedy na półkuli południowej zaczyna się zima, organizacje te stają przed wielkim wyzwaniem, jakim jest ochrona bezdomnych przed chłodem.

- Dziękuję za to, co robicie! Bp Gabriel [Mestre, ordynariusz diecezji Mar del Plata - KAI] powiedział mi, że wynajęliście dwa hotele, aby mieć więcej miejsca dla wszystkich w surowej i wilgotnej zimie na wybrzeżu Marplatense. Dziękuję wam wszystkim, świeckim, duszpasterzom, dobroczyńcom Kościoła i wszystkim sektorom, ponieważ pomagacie Chrystusowi w obliczu najuboższych i najbardziej zepchniętych na margines braci i sióstr. Tam jest Chrystus. W centrum Ewangelii znajdują się ubodzy - powiedział Fracniszek.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Papież: pomagając bezdomnym, służycie Chrystusowi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.