Konkurs "Gwiazdy Dobroczynności"

Konkurs "Gwiazdy Dobroczynności"
Anna Dymna laureatką drugiej edycji konkursu „Gwiazdy Dobroczynności” (fot. PAP/Paweł Supernak)
PAP / wm

Małgorzata Kożuchowska, Jolanta Kwaśniewska, Anna Dymna, Doda oraz Reprezentacja Polski Mężczyzn w Piłce Siatkowej zostali laureatami drugiej edycji konkursu „Gwiazdy Dobroczynności”.

Plebiscyt zorganizowała Akademia Rozwoju Filantropii. Zwycięzców wyłonili internauci, którzy za pośrednictwem strony internetowej oddawali głosy na 25 kandydatów, których wpytypowała kapituła konkursowa.

W kategorii wolontariusz zwyciężyła Małgorzata Kożuchowska, która od kilku lat współpracuje z Fundacją Mam Marzenie i jest jej ambasadorką. Reprezentuje fundację w mediach, występuje w kampaniach zachęcających do przekazania jej 1 proc. podatku i bierze udział w akcjach organizowanych przez fundację, odwiedza chore dzieci na oddziałach onkologicznych w szpitalach. W czerwcu 2010 r. została powołana na Członka Rady Programowej Fundacji.

Zwyciężczynią w kategorii twarz kampanii społecznej została Jolanta Kwaśniewska, która użyczyła swojego wizerunku w kampanii "Avon kontra Przemoc", pomagając przekonać kobiety, że przemoc w rodzinie to zjawisko, z którym należy walczyć. Kwaśniewska jest także założycielką i prezeską fundacji „Porozumienie bez barier”, której głównym celem jest niesienie wszechstronnej pomocy chorym dzieciom i ich rodzinom. Razem z mężem b. prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim utworzyła Fundusz Pomocy Młodym Talentom, którego zadaniem jest wspieranie pomocą finansową i rzeczową utalentowanej polskiej niezamożnej młodzieży.

DEON.PL POLECA

W kategorii zaangażowanie w program społeczny zwyciężyła Dorota Rabczewska - Doda, która aktywnie wspiera działania Fundacji DKMS Polska, propagując dawstwo szpiku. Dzięki jej apelom znacznie zwiększyła się liczba osób, które chciałyby zostać dawcami szpiku. Doda publicznie mówi o tym, że bardzo często jedyną szansą na uratowanie osoby chorej na białaczkę jest przeszczep od dawcy niespokrewnionego, dzięki niej temat ten stał się w Polsce głośny.

Anna Dymna, założycielka i prezeska Fundacji "Mimo Wszystko", zwyciężyła w kategorii własna działalność społeczna. Od siedmiu lat prowadzi własną fundację, chętnie angażuje się także w działania innych organizacji. Fundacja "Mimo Wszystko" pomaga osobom chorym i niepełnosprawnym w całej Polsce, organizuje Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, Ogólnopolskie Dni Integracji „Zwyciężać mimo wszystko” oraz Ogólnopolski Festiwal Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych „Albertiana”. Fundacja buduje dwa nowoczesne ośrodki rehabilitacyjno-terapeutyczne: „Spotkajmy się” w nadbałtyckim Lubiatowie i „Dolinę Słońca” w podkrakowskich Radwanowicach.

W kategorii darczyńca organizacji społecznej triumfowała Reprezentacja Polski Mężczyzn w Piłce Siatkowej. Polscy siatkarze wspierają działania Fundacji Herosi. Pomimo napiętego kalendarza rozgrywek zawsze znajdują czas, aby spędzić choć chwilę z chorymi dziećmi. Na takie spotkania siatkarze przygotowują różne zabawy i atrakcje dla maluchów. Zachęcają również do przekazywania fundacji 1 proc. podatku. Dzięki ich zaangażowaniu udało się zebrać środki, za które kupiono sprzęt na dziecięcy oddział onkologiczny.

Stowarzyszenie Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce działa od 1998 r. Prowadzi m.in. działania na rzecz rozwoju społeczności lokalnych, promuje społeczne zaangażowanie biznesu, stara się aktywizować osoby starsze, prowadzi programy stypendialne. Działania Akademii skierowane są przede wszystkim do organizacji pozarządowych, grup obywatelskich i przedsiębiorców.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Konkurs "Gwiazdy Dobroczynności"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.