Licytacja legitymacji Palikota - czy legalnie?

"Mam nadzieję, że 44 tysiące osób, które dało mi mandat poselski, zrozumie moją decyzję i zaakceptuje ją. To dzięki nim mogę teraz pomóc dzieciom" - napisał na swoim blogu Janusz Palikot (fot. PAP/Paweł Kula)
PAP / wm

Do Prokuratury Okręgowej w Warszawie wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Janusza Palikota. Były polityk PO wystawił na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy swoją legitymację poselską.

"Wczoraj wpłynęło zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej, a dzisiaj przesłaliśmy je do Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów" - powiedziała we wtorek PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Monika Lewandowska.

Dodała, że zawiadomienie złożyła osoba fizyczna, a jego podstawą było podejrzenie popełnienia przestępstwa "zbycia dokumentu stwierdzającego tożsamość".

DEON.PL POLECA

Jako pierwsze o zawiadomieniu prokuratury w sprawie Palikota poinformowały Wydarzenia Polsatu.

Janusz Palikot w niedzielę na swoim blogu poinformował, że zrzekł się mandatu poselskiego, a legitymację poselską przekazał na aukcję WOŚP. "Właśnie oddałem legitymację poselską. Ta książeczka, która służyła mi przez ostatnie lata, zostanie zlicytowania na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy" - napisał poseł na blogu.

We wtorek wieczorem licytacja legitymacji Palikota jeszcze trwała - aktualna cena dokumentu to 8 tys. 500 zł. Licytacja ma się zakończyć 23 stycznia.

Wystawienie na licytację legitymacji poselskiej budziło wątpliwości szefa Kancelarii Sejmu Lecha Czapli. "Jest to dokument urzędowy" - powiedział Czapla. Zwrócił też uwagę, że po decyzji o wygaśnięciu mandatu posła czy zakończeniu kadencji parlamentu legitymacja ma nie tylko wartość pamiątkową, ale na jej podstawie byli posłowie mogą wchodzić do Sejmu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Licytacja legitymacji Palikota - czy legalnie?
Komentarze (0)
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.