Mazurek o zmianie ordynacji wyborczej: wszystko zależy od reformy wymiaru sprawiedliwości

Mazurek o zmianie ordynacji wyborczej: wszystko zależy od reformy wymiaru sprawiedliwości
(fot. roibu / shutterstock.com)
PAP / kk

Wszystko zależy od tego, jak skutecznie uda nam się przeprowadzić reformę wymiaru sprawiedliwości, dopiero wówczas będą następne reformy - powiedziała we wtorek rzecznik PiS Beata Mazurek, pytana o projekt zmian ordynacji wyborczej.

Według nieoficjalnych informacji PAP, prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas poniedziałkowego spotkania z posłami partii poinformował, że jest już gotowy projekt zmian w ordynacji wyborczej, ale - zastrzegł - będzie on procedowany po tym, jak zostaną przyjęte zmiany dot. sądownictwa.

Rzecznik PiS pytana o ten projekt, również podkreśliła, że wszystko zależy od tego, jak zostanie przeprowadzona reforma wymiaru sprawiedliwości.

"Pan prezydent Duda nie ukrywał tego, że jeżeli propozycje przedstawione przez nas nie spełniają jego oczekiwań, to będzie je wetował, więc wszystko zależy od tego, czy uda nam się skutecznie przeprowadzić reformę wymiaru sprawiedliwości" - powiedziała Mazurek.

DEON.PL POLECA

"Jeśli tak (uda się przeprowadzić reformę wymiaru sprawiedliwości), to będą następne reformy, natomiast z całą pewnością nie ma takich rozwiązań o których mówił Paweł Kukiz, że chcemy dać możliwość kandydowania tylko i wyłącznie partiom politycznym w wyborach samorządowych" - zapewniła rzecznik PiS.

W poniedziałek doszło do kolejnego spotkania prezesa PiS z posłami. W trzecim z serii czterech spotkań wzięli udział m.in. posłowie PiS z Mazowsza, Podlasia i Lubelszczyzny. Według rozmówców PAP, prezes PiS przekazał uczestnikom spotkania, że ordynacja będzie zmieniona, projekt już jest, ale temat "ruszy" po reformie wymiaru sprawiedliwości. Jak miał zastrzec prezes PiS, ostateczny kształt zmian "jest jeszcze do decyzji".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Mazurek o zmianie ordynacji wyborczej: wszystko zależy od reformy wymiaru sprawiedliwości
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.