Nowe dowody na kłamstwo smoleńskie

Nowe dowody na kłamstwo smoleńskie
(fot. PAP/Leszek Szymański)
6 lat temu
Katarzyna Pawlak / Gazeta Polska Codziennie / slo

Nagrania czarnych skrzynek zostały sfałszowane, a przetarg na remont Tu-154M 101 w Samarze był od początku ustawiony przez władze rosyjskie. To jedne z najważniejszych tez zawartych w najnowszym raporcie parlamentarnego zespołu smoleńskiego.

Zespół parlamentarny badający przyczyny katastrofy smoleńskiej w trzecią rocznicę tragedii opublikował trzecią tzw. Białą Księgę. W 130-stronicowym raporcie znajdują się najnowsze wyniki badań polskich i międzynarodowych naukowców współpracujących z zespołem, ekspertyza dotycząca kulis remontu rządowego tupolewa i fałszowania nagrań z czarnych skrzynek, niepublikowane dotychczas dokumenty oraz relacje nowych świadków.

Podczas prezentacji raportu w Sejmie pojawili się m.in. członkowie rodzin ofiar, a wśród nich prezes PiS u Jarosław Kaczyński. Posiedzenie zespołu rozpoczęło się minutą ciszy ku pamięci ofiar katastrofy.

- Trzeci rok patrzymy na to, jak rząd pana Donalda Tuska podejmuje olbrzymie wysiłki, także finansowe, żeby zrobić wszystko, by nie wykryć sprawców. Trzeci rok przyglądamy się bezradności prokuratury i trzeci rok podejmujemy pracę - dzięki wielkiemu poświęceniu rodzin smoleńskich, ludzi dobrej woli i naukowców z całego świata - by wyjaśnić to, co naprawdę zdarzyło się 10 kwietnia nad Smoleńskiem - powiedział na wstępie Antoni Macierewicz.

Fałszowane nagrania czarnych skrzynek. Analiza nagrań z kokpitu prowadzi do wniosku, że zachodzi uzasadnione podejrzenie przekazania zmanipulowanej kopii nagrań z kokpitu - mówił w Sejmie prof. Kazimierz Nowaczyk. Jak wyjaśnia: - Z nagrania z kokpitu usunięto np. fragment komendy "Pull up". Słyszalna jest tylko komenda "Pull", co jest niemożliwe, ponieważ jest to automatyczny system, który musiał wyemitować pełny komunikat - tłumaczy. Półsekundowy fragment, który "wyparował" jest o tyle istotny, że znajduje się bezpośrednio po TAWS 38. - Można zatem przypuszczać, że nastąpiło wówczas zdarzenie, które zostało zarejestrowane przez czarne skrzynki, rosyjską i polską, i było słyszalne w kabinie pilotów - zauważa prof. Nowaczyk. Uczony stwierdził, że zawiadomiono już w tej sprawie prokuraturę. Inżynier Marek Dąbrowski, który przeanalizował awarie urządzeń w ostatniej fazie lotu tupolewa, zaprezentował w Sejmie wykres, będący odzwierciedleniem tego, co zapisano w polskiej skrzynce parametrów lotu. Poszczególne linie na wykresie mówią o pracy różnych przyrządów i rozpoczynaniu się ich awarii. Najważniejsze są dwie dane. Jedną z nich eksperci z Instytutu Ekspertyz Sądowych im. prof. J. Sehna w Krakowie odczytali jako dźwięk, który pojawił się w kokpicie i oznaczał przesuwanie się w nim różnych przedmiotów.

Wiecej w Gazeta Polska Codziennie

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nowe dowody na kłamstwo smoleńskie
Komentarze (71)
AS
amnezja smoleńska
14 kwietnia 2013, 00:10
Amnezja smoleńska. Był nadzór, ale nikt nie pamięta czyj... Państwo zdało egzamin, tylko nie pamięta gdzie i kiedy... [url]http://wpolityce.pl/artykuly/51326-amnezja-smolenska-byl-nadzor-ale-nikt-nie-pamieta-czyj-panstwo-zdalo-egzamin-tylko-nie-pamieta-gdzie-i-kiedy[/url]
EK
emeryt katolik
13 kwietnia 2013, 19:48
Do niedawna uważałem że DEON jest portalem katolickim,z tego co widać to staje się portalem partyjnym.Dlaczego nazywacie ludzi ktorzy zgineli w katastrofie patryjotami?Wiekszość tych nieszczęśników to ludzie to urzędnicy państwowi ,którzy lecieli w ramach obowiązku służbowego .Dla mnie to ludzie którzy zginęli kilka miesięcy po tej tragicznej katastrofie pod Nowym Miastem gdy jechali busem do pracy,żeby utrzymac rodziny,bo państwo pozbawiło środków do życia,to śą prawdziwi bohterowie.
PP
prawda, pamięć i tożsamość
13 kwietnia 2013, 17:21
Homilia ks. bp. Józefa Zawitkowskiego. Msza św. w intencji wszystkich Ofiar Katastrofy Smoleńskiej [url]http://www.youtube.com/watch?feature=pla%3Cx%3Eyer_em%3Cx%3Ebedded&v=VCcr7IZJLD0[/url] Nie pytajcie bezbożnych kto zabił Prezydenta. Specjalnością czarnych aniołów jest kłamstwo i niszczenie miłości. (...) My nie jesteśmy żałobnikami, co chodzą z katedry przed Pałac Namiestnikowski. My nie jesteśmy chorzy na Ojczyznę, my tylko chcemy pamiętać i zachować tożsamość. (...) Daj nam uprzątnąć dom ojczysty Tak ze zgliszcz naszych, ruin świętych, Jak z grzechów naszych win przeklętych. Niech będzie biedny, ale czysty, Nasz dom z cmentarzysk podźwignięty…
ZT
znawca tematu
13 kwietnia 2013, 16:45
jazmig mieszaczu deonowy ! A Ty byś chciał jak tuski i sikorka kilkanaście minut po katastrofie - nikt nie przeżył - wina pilotów - pijany Błasik - naciski Kaczyńskiego - pancerna brzoza ! Same fakty ! Wersja ostateczna, dogmat niepodważalny ! Olać prawdę. Kim trzeba być, aby tak bezczelnie łgać ! Durniem nie jesteś - POZOSTAJE ZŁA WOLA ! Płacą Ci za to ? ...cm zupełnie jak jazmig - szukają prawdy i dowodów pod warunkiem, że jest ona ruską prawdą z ruskimi dowodami ..."balin" jak widać także dołącza do dyżurnych popychaczy agentury wpływu na deonie
13 kwietnia 2013, 14:21
Niech Pani nie stara się być mądrzejsza od 50 profesorów inzynierów materiałoznawstwa (jak prof. Śloderbach z Opola), aeronautyki, budowy samolotów itd. Trochę prosze poskromic swój irracjonalizm i te psychologistyczne zagrania. Argument o profesortwie sami już obaliliście choćby na przykładzie Brzezińskiego i Artymowicza.
13 kwietnia 2013, 14:16
Pani Kingo można nie lubic Kaczyńskich, ale tu są dowody. Dane obiektywne. Można i partyjną propagande nazywać "danymi obiektywnymi". W oparciu o te dane mówiono już o helach, sztucznych mgłach, dobijaniu rannych, 3 wybuchach, 2 wybuchach, wybuchach punktowych itd itd Ty mówisz o obiektywnych danych, inni jak im wygodnie mówią, że polska strona nie zabiezpieczyła nic. Raz E. Klich jest ośmieszany, innym raz jego słowa są brane jako obiawione. Podobnie świadkowie choćby z filmów pani Gargas, ich wypowiedzi potwierdzają przyjętą ostatnio teorię. Zgodnie z tą zasadą propgandową można udowadniać wszystko i przyjmować wykluczjące się teorie. Wszystko ma tylko jedną podstawę walić w rząd i żeby było wygodne dla PIS i jemu służyło.
S
Stanisław
13 kwietnia 2013, 00:23
Pani Kingo,prof.Kaczynski to jednak - cokolwiek by nie mówic - nie Kaczor Donald. Np. powiedział, że Państwo oparte o wolny rynek musi się zdegenerować.Czyli dojrzewał!!! rozwijał się.Jednak lepszy profesor niż Kaczor Donald.Prowadził skromne życie, miał pewne osiągnięcia w dziedzinie prawdy. Niech Pani nie stara się być mądrzejsza od 50 profesorów inzynierów materiałoznawstwa (jak prof. Śloderbach z Opola), aeronautyki, budowy samolotów itd. Trochę prosze poskromic swój irracjonalizm i te psychologistyczne zagrania.
S
Stanisław
13 kwietnia 2013, 00:11
Pani Kingo można nie lubic Kaczyńskich, ale tu są dowody. Dane obiektywne.
S
Stanisław
13 kwietnia 2013, 00:08
Pani Kingo, proszę o więcej obiektywizmu, mniej subiektywizmu.
ZS
ze słowa rozliczeni będziemy
12 kwietnia 2013, 22:16
Jasne, każdy ma taką legendę, na jaką zasługuje, np. dwaj tacy, co... nie walczyli z krzyżem, nie kłaniali się Leninowi, Marksowi, Stalinowi i Putinowi Angeli a ich rodzice nie kłaniali się Hitlerowi.... "Mordercy  /w słowach i czynach/ mogą tylko żywych uśmiercić, ale nie zdołają wskrzesić umarłych; są przeto sługami  śmierci, nie życia". ze słów św.Cecylii
R
REWELACJA
12 kwietnia 2013, 17:41
Homilia ks. bp. Józefa Zawitkowskiego. Msza św. w intencji wszystkich Ofiar Katastrofy Smoleńskiej [url]http://www.youtube.com/watch?feature=pla%3Cx%3Eyer_em%3Cx%3Ebedded&v=VCcr7IZJLD0[/url]
M
MD
12 kwietnia 2013, 16:42
Pancerna brzoza pancerne łby Oni tylko dobrze kłamią i strzelają w tył głowy, to ich profesja zawodowa. Lasek POzazdrościł Janickiemu, i tez mu się mażą szlify generalskie, więc szczeka jak mu każą. Jaki rząd taki ekspert.
P
POlszewia
12 kwietnia 2013, 15:38
Lasek znów się ośmiesza: robiliśmy zdjęcia w Smoleńsku, ale w raporcie zamieściliśmy inne "Może budzić wątpliwości, czy komisja była na miejscu wypadku i czy zrobiła zdjęcia, o których mówi, jeśli zamieściła inne. Ja mogę tylko w stu procentach potwierdzić, że owszem zrobiła takie zdjęcia" - powiedział dziś dr Maciej Lasek, szef PKBWL [url]http://niezalezna.pl/40291-lasek-znow-sie-osmiesza-robilismy-zdjecia-w-smolensku-ale-w-raporcie-zamiescilismy-inne[/url] Lasek pogubił się w wersjach dotyczących Smoleńska. Sam sobie przeczy Maciej Lasek, który ledwo został mianowany szefem powołanego przez premiera Donalda Tuska zespołu mającego „prostować i wyjaśniać” rozmaite informacje ws. śledztwa smoleńskiego zaczął posługiwać się kłamstwem. [url]http://niezalezna.pl/40246-lasek-pogubil-sie-w-wersjach-dotyczacych-smolenska-sam-sobie-przeczy[/url] Turowski: trzy osoby przeżyły Tomasz Turowski, szef Wydziału Politycznego ambasady RP w Moskwie, zeznawał – „Jeden z funkcjonariuszy Federalnej Służby Bezpieczeństwa, wychodząc z terenu katastrofy, powiedział mi, że trzy osoby dawały >żyzniennyje riefleksy<” – cytowała tekst zeznań Turowskiego w lipcu ub.r. „Gazeta Polska Codziennie”. „Zyzniennyje riefleksy” to w tłumaczeniu „oznaki życia”. Również były rzecznik MSZ Piotr Paszkowski w dniu katastrofy mówił na brifingu przed MSZ w Warszawie o „trzech rannych”. Przypominamy fragment zeznań Turowskiego. [url]http://niezalezna.pl/40275-turowski-trzy-osoby-przezyly[/url]
Jadwiga Krywult
Jadwiga Krywult
12 kwietnia 2013, 14:46
Jasne, każdy ma taką legendę, na jaką zasługuje, np. dwaj tacy, co ukradli księżyc obalili też komunizm, a ich tata był najdzielniejszym żołnierzem Powstania Warszawskiego.
dobry łotr
12 kwietnia 2013, 14:23
Rozumiem Was. To przykre, że balon pękł w tak prozaiczny sposób. Trzeba dorabiać legendę. ... Bohaterom droga @Kingo nikt nie musi dorabiać legendy. Swoim życiem ją tworzą, a mali zawistnicy próbują ją za wszelką cenę zniszczyć. Tylko takim jak Tusk, czy Komorowski trzeba dorabiać legendę (patrz hrabia Komorowski) i zatrudniać speców od PR.
Jadwiga Krywult
Jadwiga Krywult
12 kwietnia 2013, 13:26
Rozumiem Was. To przykre, że balon pękł w tak prozaiczny sposób. Trzeba dorabiać legendę.
P
pg
12 kwietnia 2013, 13:06
Widzę, że nieprzemalkalna sekta pancernej brzozy na czele z @Kinga jest b. aktywna. Życzę członkom sekty odrobiny obiektywizmu. Nie brońcie złej sprawy za wszelką cenę. Ci, których bronicie nie są tego warci.
dobry łotr
12 kwietnia 2013, 12:34
Skoro już @Kinga przyjęłaś rolę adwokata, to chyba wiesz dlaczego Komorowski czekając z Tuskiem i innymi na lotnisku śmiał się, gdy z samolotu wynoszone były trumny?
NC
nienawiść chyba męczy
12 kwietnia 2013, 12:24
Słowa te dotyczyły mianowania ambasadorów. Ambasadorów w różnych krajach nie było, bo kobitka o kwaśnej minie nie radziła sobie. Ambasadora mianowano dopiero, gdy prezydent miał lecieć do tego kraju, wtedy już nie można było strzelać fochów. to brzmi sycząco jak z ust adwokata diabła
D
dedykowany normalności
12 kwietnia 2013, 12:21
Obudź się, Polsko !   Gdy serce pęka, Polsko, już nie śpij !   Obudź rycerzy dawnej Twej chwały !   Otwórz szeroko oczy zamknięte!   Zobacz swe dzieci, co Cię sprzedały.   Nie pozwól, Polsko, gdy serce pęka,   By nadal Tobą zdrajcy władali,   Chciałbym byś była wolna i wielka,  Do ucha dziś Ci truciznę wlali.   Zmierzch już zapada. Lud jest gotowy.   Daj sygnał Polsko i się nie lękaj,   Obudź się wreszcie, jesteśmy z Tobą!   Powstańmy z kolan, bo serce pęka !!!     
Jadwiga Krywult
Jadwiga Krywult
12 kwietnia 2013, 12:17
Prezydenta dosięgnęło proroctwo wyrażone ustami Komorowskiego: "prezydent gdzieś poleci i wszystko się zmieni". Słowa te dotyczyły mianowania ambasadorów. Ambasadorów w różnych krajach nie było, bo kobitka o kwaśnej minie nie radziła sobie. Ambasadora mianowano dopiero, gdy prezydent miał lecieć do tego kraju, wtedy już nie można było strzelać fochów.
AT
a tuś mi
12 kwietnia 2013, 12:14
Nie kto, ale co. Pycha, głupota, zbytnia pewność siebie. A jeżeli już 'kto', to sam siebie zabił, przy udziale brata. co ty tak podejrzanie bronisz kłamstwa i oszczerstwa ? prawdzie nie zaszkodzisz raczej sam sobie, nie wszyscy tak kurczowo trzymają się koryta.
NP
nie proroctwo a złe życzenie
12 kwietnia 2013, 12:12
Prezydenta dosięgnęło proroctwo wyrażone ustami Komorowskiego: "prezydent gdzieś poleci i wszystko się zmieni". Zaraz po katastrofie raził go  krzyż przed pałacem i to jest najwyraźniejsze potwierdzenie złego życzenia. Brunatna ziemia od krwi naszej, Stanęli nad nią „żałobnicy”, Ścisnęli krwawe ręce mocno, By prawdę trzymać w tajemnicy. Brunatna ziemia od krwi naszej, Bezsilność, trwoga i niewiara, Strach myśli, mieszanina w głowach, Dlaczego? Za co? Taka kara. Brunatna ziemia od krwi naszej, Oni lecieli oddać hołd, Oni już wiedzą teraz wszystko: Czy to wypadek był … czy mord. Wołają Czaszki przestrzelone, I krzyczą Ciała w garniturach: Gdzie jesteś Polsko?! Twoja Krew !!! To nie mgła była … ani chmura.
dobry łotr
12 kwietnia 2013, 11:54
Nie pytajcie bezbożnych kto zabił Prezydenta. Nie kto, ale co. Pycha, głupota, zbytnia pewność siebie. A jeżeli już 'kto', to sam siebie zabił, przy udziale brata. ... Prezydenta dosięgnęło proroctwo wyrażone ustami Komorowskiego: "prezydent gdzieś poleci i wszystko się zmieni". Jak wiadomo proroctwa zawsze się spełniają. Szczególnie wypowiadane przez takich proroków. Nie wiem gdzie @Kinga dostrzegłaś pychę, głupotę i zbytnią pewność siebie u Prezydenta Lecha Kaczyńskiego? To był wyjątkowo skromny, wykształcony, mądry i znający swoją wartość polityk. Mąż stanu. Nie to co fircykowaty Tusk, grubiańsko-rubaszny znawca kaszalotów, czy żałośnie angielski Radzio-twiter. Natomiast brat śp. Prezydenta całe szczęście, że nie brał w tym "proroctwie" udziału, chociaż ty pewnie tego żałujesz.
12 kwietnia 2013, 11:46
Nie pytajcie bezbożnych kto zabił Prezydenta. Specjalnością czarnych aniołów jest kłamstwo i niszczenie miłości. Miłości, która jest miłością do Boga, do Ojczyzny i wzajemnej miłości do braci. Myślisz o Macierewiczu?
L
likwidator
12 kwietnia 2013, 09:10
@likwidator         ...śladem może być zmiana parametrów lotu... a takich zmian jest wiele z czego, niektóre tlumaczone sa jako efekty wybuchu...     ...     20 m. nad ziemią nawigator mówi: dwadzieścia, co oznacza, że on żył i czytał wysokościomierz. Kiedy zatem miałby być ten wybuch?     Jakie zapisy rejestratorów wskazują na wybuch, dwa wybuchy lub wielopunktową serię wybuchów? Dotychczas od ekspertów Macierewicza słyszałem 3 różne teorie o wybuchach, które podałem wcześniej, a pomijam jeszcze sztuczną mgłę, hel, bombę termobaryczną i wiele innych pomysłów.     Niech zatem specjaliści Macierewicza uzgodnią, ile tych wyubuchów było i ogłoszą jedną wersję, żebyśmy w ogóle wiedzieli, co komisja Macierewicza lansuje. @jazmig Zupełnie niechcący wskazal Pan najistotniejszą przyczynę, dla której komisje rządowe nie podejmują merytorycznej dyskusji z komisja Macierewicza: - mertoryczna dyskusja może tylko pomóc tej komisji w usunięcia absurdalych czy niespójnych elementów ze stawianych zarzutów Teraz można się nabijac tak jak Pan, no to się zdecydujcie... co było przyczyną... A systuacja wygląda tak, że w sprawach szczegołowych ciągle okazuje się, że MAK lub komisja rządowa czy prokuratura musi: dementowac swoje kounikaty, dosyłać nagrania bo nie całe są przekazane, rozpoczynać badania po trzech latach itp...
Jadwiga Krywult
Jadwiga Krywult
12 kwietnia 2013, 08:27
Nie pytajcie bezbożnych kto zabił Prezydenta. Nie kto, ale co. Pycha, głupota, zbytnia pewność siebie. A jeżeli już 'kto', to sam siebie zabił, przy udziale brata.
PI
pamięć i tożsamość
12 kwietnia 2013, 00:05
Posiedzenie Zespołu Parlamentarnego ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154M (Sejm) [url]http://www.youtube.com/watch?v=kH3dUtIKsjk[/url] ...Polska to tylko atrapa państwa Obecne władze nie chcą by Polska była Polską. I mówią nam to otwarcie. ...Finowie uznali Putina za kryminalistę i umieścili go na policyjnej liście [url]http://niezalezna.pl/40249-finowie-uznali-putina-za-kryminaliste-i-umiescili-go-na-policyjnej-liscie[/url]
AP
atrapa państwa
11 kwietnia 2013, 23:07
Posiedzenie Zespołu Parlamentarnego ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154M (Sejm) [url]http://www.youtube.com/watch?v=kH3dUtIKsjk[/url] ...Polska to tylko atrapa państwa Obecne władze nie chcą by Polska była Polską. I mówią nam to otwarcie.
BZ
bp Zawitkowski
11 kwietnia 2013, 23:05
Dowiemy się kiedyś prawdy o Katyniu, o Smoleńsku? Nie pytajcie bezbożnych kto zabił Prezydenta. Specjalnością czarnych aniołów jest kłamstwo i niszczenie miłości. Miłości, która jest miłością do Boga, do Ojczyzny i wzajemnej miłości do braci.
C
cm
11 kwietnia 2013, 21:43
jazmig mieszaczu deonowy ! A Ty byś chciał jak tuski i sikorka kilkanaście minut po katastrofie - nikt nie przeżył - wina pilotów - pijany Błasik - naciski Kaczyńskiego - pancerna brzoza ! Same fakty ! Wersja ostateczna, dogmat niepodważalny ! Olać prawdę. Kim trzeba być, aby tak bezczelnie łgać ! Durniem nie jesteś - POZOSTAJE ZŁA WOLA ! Płacą Ci za to ? ...cm zupełnie jak jazmig - szukają prawdy i dowodów pod warunkiem, że jest ona ruską prawdą z ruskimi dowodami ... Zapewniam Cię, że ani nie szukam ruskiej prawdy ani Macierewiczowej. Gazeta Polska mnie nie opętała i nie widzę świata w dwóch kolorach, bo jest on ciekawszy. ...No to wreszcie cm napisz jaki jest ten świat i co było powodem tej katastrofy ? No i jak z opętaniem u Ciebie ze strony Anodiny ? ... Do prawdy dochodzi się w spokoju i ciszy a ogłasza się ostateczny wynik dochodzenia. Tak pracują śledczy. A to co robi A. Macierewicz i Zespół to typowa hucpa i propaganda. Byle się drzeć głośniej i częściej. I na każdej pseudo konferencji ogłaszać nowe rewelacje, domysły, przypuszczenia i co chwilę zmieniać przyczyny, mgła, hel, dobijanie ofiar, bomby takie i inne. Byle tylko opętanych przez siebie nie wypuścić z rąk. Za długa przerwa nie może być, trzeba co chwilę coś podsunąć żeby nie ustał lęk, psychoza. A więc podaje się niesprawdzone rewelacje, im większy skandal, tym opętani chętniej kupią. To są stare znane metody. Proszę mi wskazać prokuratorów, którzy tak prowadzą śledztwo. To nie żadne dochodzenie do prawdy tylko prymitywny teatr, na który nikt myślący się nie nabieże.  
CN
cm nie urodził się taki
11 kwietnia 2013, 21:37
...No to wreszcie cm napisz jaki jest ten świat i co było powodem tej katastrofy ? No i jak z opętaniem u Ciebie ze strony Anodiny ? W obronie cm ofiary sekty komunizmu; Gdy już się wpadnie w sidła manipulatorów, ich "guru" staje się najwyższym autorytetem a uzależnienie jest tak silne, że zmanipulowani mogą się bić o to, kto wypije brudną wodę po myciu nóg guru lub założy sobie na głowę jego używaną skarpetę.  Manipulacja jest połączeniem serdeczności i podstępu a wynikiem takiego działania jest okradanie ludzi z wolności, emocji i prawości. 
B
bob
11 kwietnia 2013, 20:48
jazmig mieszaczu deonowy ! A Ty byś chciał jak tuski i sikorka kilkanaście minut po katastrofie - nikt nie przeżył - wina pilotów - pijany Błasik - naciski Kaczyńskiego - pancerna brzoza ! Same fakty ! Wersja ostateczna, dogmat niepodważalny ! Olać prawdę. Kim trzeba być, aby tak bezczelnie łgać ! Durniem nie jesteś - POZOSTAJE ZŁA WOLA ! Płacą Ci za to ? ...cm zupełnie jak jazmig - szukają prawdy i dowodów pod warunkiem, że jest ona ruską prawdą z ruskimi dowodami ... Zapewniam Cię, że ani nie szukam ruskiej prawdy ani Macierewiczowej. Gazeta Polska mnie nie opętała i nie widzę świata w dwóch kolorach, bo jest on ciekawszy. ...No to wreszcie cm napisz jaki jest ten świat i co było powodem tej katastrofy ? No i jak z opętaniem u Ciebie ze strony Anodiny ?
C
cm
11 kwietnia 2013, 20:39
jazmig mieszaczu deonowy ! A Ty byś chciał jak tuski i sikorka kilkanaście minut po katastrofie - nikt nie przeżył - wina pilotów - pijany Błasik - naciski Kaczyńskiego - pancerna brzoza ! Same fakty ! Wersja ostateczna, dogmat niepodważalny ! Olać prawdę. Kim trzeba być, aby tak bezczelnie łgać ! Durniem nie jesteś - POZOSTAJE ZŁA WOLA ! Płacą Ci za to ? ...cm zupełnie jak jazmig - szukają prawdy i dowodów pod warunkiem, że jest ona ruską prawdą z ruskimi dowodami ... Zapewniam Cię, że ani nie szukam ruskiej prawdy ani Macierewiczowej. Gazeta Polska mnie nie opętała i nie widzę świata w dwóch kolorach, bo jest on ciekawszy.
B
bob
11 kwietnia 2013, 20:33
jazmig mieszaczu deonowy ! A Ty byś chciał jak tuski i sikorka kilkanaście minut po katastrofie - nikt nie przeżył - wina pilotów - pijany Błasik - naciski Kaczyńskiego - pancerna brzoza ! Same fakty ! Wersja ostateczna, dogmat niepodważalny ! Olać prawdę. Kim trzeba być, aby tak bezczelnie łgać ! Durniem nie jesteś - POZOSTAJE ZŁA WOLA ! Płacą Ci za to ? ...cm zupełnie jak jazmig - szukają prawdy i dowodów pod warunkiem, że jest ona ruską prawdą z ruskimi dowodami 
C
cm
11 kwietnia 2013, 20:18
Dotyczy purpuratow . Dzisiaj obchodzimy rocznice uchylenia ustawy o CENZURZE , oraz Sejm przyja ustawe lustracyjna . Pytam jaki stosunek do tych USTAW , maja kard. Nycz , biskup polowy WP Guzdek , wyglaszajac tak pokretne homilie , w swietle najnowszszych naukowo dowiedzionych faktow , hipotez , zaprzeczajacych rzadowym klamstwom smolenskim . Masa krytyczna rzadowych klamstw smolenskich , przemyslu propagandy i pogardy , w stosunku do szukajacych prawdy , po trzech letach niszczenia dowodow i dezinformacji Urzedow Panstwa , zostala przekroczona . Jako obywatele panstwa mamy prawo i obowiazek domagac sie prawdy . Tylko prawda nas wyzwoli z sidel pajeczyny klamstw ! Dosc klamstw Rzadu i  p.o.  > bula < .  Czyzby poparcie dla jedynej prawdy MILOSCI ?  ?  ? Chwala niezlomnym , prawda zwyciezy ! ... Jakich faktów naukowych? To dokładnie dobrana ekipa, która tylko mówi to co z góry założył A. Macierewicz. Bogu dziękujmy, że są w Polsce duchowni, którzy nie dają się opętać A. Macierwiczowi, Gazecie Polskiej, itp. Szczególnie Gazeta Polska chce narzucić swoją obłędną ideologię Kościołowi. Najlepiej było to widać jak Episkopat ogłosił pojednanie. Jak nagle poderwały się "autorytety" GP i pluły na wszystkich dookoła, nawet abp. Mchalik został u nich agentem. Obronimy Kościół przed tą zgrają ideologów. 
TR
Trzecia rocznica
11 kwietnia 2013, 20:17
Posiedzenie Zespołu Parlamentarnego ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154M (Sejm) [url]http://www.youtube.com/watch?v=kH3dUtIKsjk[/url]
S
set
11 kwietnia 2013, 19:48
PIÓRKOWSKI ZWARTY I GOTOWY W KOMENTARZACH NA POSTERUNKU POPRAWNOŚCI POLITYCZNEJ A MOŻE I COŚ WIĘEJ! Jednak to na szczęście  niechlubny nieliczny jezuicki wyjatek - bo np. przeczytajcie homilię wygłoszoną w Katyniu przez  jezuitę o. Aleksandra Jacyniaka. Taka jest prawie całość duchowieństwa. Albo odsłuchajcie i zobaczcie na stronie Radia Maryja wczorajszą homilię bp. Józefa Zawitkowskiego w Katedrze Warszawskiej. Tak napisała Kinga i całkowicie się z nia zgadzam. Wystarczy porównać tych dwóch jezuitów - jeden stoi na posterunku poprawności, drugi w prawdzie ma odwagę nawet wobec ministrów  O. PIÓRKOWSKI JEST RZECZYWIŚCIE "NIEZWYKŁYM" JEZUITĄ !!!
D
dobosz
11 kwietnia 2013, 19:28
jazmig mieszaczu deonowy ! A Ty byś chciał jak tuski i sikorka kilkanaście minut po katastrofie - nikt nie przeżył - wina pilotów - pijany Błasik - naciski Kaczyńskiego - pancerna brzoza ! Same fakty ! Wersja ostateczna, dogmat niepodważalny ! Olać prawdę. Kim trzeba być, aby tak bezczelnie łgać ! Durniem nie jesteś - POZOSTAJE ZŁA WOLA ! Płacą Ci za to ?
?
?
11 kwietnia 2013, 19:26
20 m. nad ziemią nawigator mówi: dwadzieścia, co oznacza, że on żył i czytał wysokościomierz. ... Ale chodzi o wersją Komisji Millera, że załoga NIE WIEDZIAŁA na jakiej jest wysokości czy wersję Naczelnej Prokuratury Wojskowej, że WIEDZIAŁA?
jazmig jazmig
jazmig jazmig
11 kwietnia 2013, 18:21
@likwidator ...śladem może być zmiana parametrów lotu... a takich zmian jest wiele z czego, niektóre tlumaczone sa jako efekty wybuchu... ... 20 m. nad ziemią nawigator mówi: dwadzieścia, co oznacza, że on żył i czytał wysokościomierz. Kiedy zatem miałby być ten wybuch? Jakie zapisy rejestratorów wskazują na wybuch, dwa wybuchy lub wielopunktową serię wybuchów? Dotychczas od ekspertów Macierewicza słyszałem 3 różne teorie o wybuchach, które podałem wcześniej, a pomijam jeszcze sztuczną mgłę, hel, bombę termobaryczną i wiele innych pomysłów. Niech zatem specjaliści Macierewicza uzgodnią, ile tych wyubuchów było i ogłoszą jedną wersję, żebyśmy w ogóle wiedzieli, co komisja Macierewicza lansuje.
P
POlszewia
11 kwietnia 2013, 17:48
Siergiej Antufiew – były gubernator Smoleńska. Teraz „tajny” pracownik ambasady Rosji w Warszawie?! Jeden z głównych świadków katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku, były gubernator obwodu smoleńskiego Siergiej Antufiew jest pracownikiem Ambasady Federacji Rosyjskiej w Polsce – dowiedział się portal niezalezna.pl. Przynajmniej sam tak twierdzi. Trzy lata temu przygotowywał wizytę Prezydenta RP w Katyniu. [url]http://niezalezna.pl/40267-siergiej-antufiew-byly-gubernator-smolenska-teraz-tajny-pracownik-ambasady-rosji-w-warszawie[/url]
U
UJAWNIAMY!
11 kwietnia 2013, 17:24
10/04 ABW nie informowała Rządowego Centrum Bezpieczeństwa o niczym, co "mogłyby skutkować wzrostem zagrożenia terrorystycznego RP" Zarówno tekst komunikatu, jak i obecne tłumaczenia MSW dziwią. Dokument RCB dot. 10/04 został sformułowany kilkanaście godzin po katastrofie smoleńskiej, która w sposób oczywisty była zagrożeniem dla Polski sama z siebie. Przecież w Smoleńsku zginął Zwierzchnik Sił Zbrojnych, czyli Prezydent Lech Kaczyński, oraz wszyscy dowódcy wojskowi. To zdaje się wystarczający powód, by uznać, że 10 kwietnia mieliśmy do czynienia z zagrożeniem dla Polski. [url]http://wpolityce.pl/wydarzenia/51172-ujawniamy-1004-abw-nie-informowala-rzadowego-centrum-bezpieczenstwa-o-niczym-co-moglyby-skutkowac-wzrostem-zagrozenia-terrorystycznego-rp[/url]
A
AP
11 kwietnia 2013, 16:57
Dr Szuladziński (ten od dwóch wybuchów na pokładzie) znalazł się w Zespole Parlamentarnym pośrednio dzięki rządowi D.Tuska. Stronnik Komisji Millera prof.Artymowicz poprosił naukowca mieszkającego w Australii o... pomoc w obaleniu tez Zespołu Macierewicza. LOL
NP
no proszę
11 kwietnia 2013, 16:32
Lasek pogubił się w wersjach dotyczących Smoleńska. Sam sobie przeczy Maciej Lasek, który ledwo został mianowany szefem powołanego przez premiera Donalda Tuska zespołu mającego „prostować i wyjaśniać” rozmaite informacje ws. śledztwa smoleńskiego zaczął posługiwać się kłamstwem. Lasek do tego stopnia wczuł się w swoją misję, że zaczął zaprzeczać nawet własnym wypowiedziom. [url]http://niezalezna.pl/40246-lasek-pogubil-sie-w-wersjach-dotyczacych-smolenska-sam-sobie-przeczy[/url]
Martino
Martino
11 kwietnia 2013, 16:17
[url]http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13718139,Poltora_miliona_zlotych__Tyle_zadaja_niektore_rodziny.html#BoxSlotII3img[/url]
Martino
Martino
11 kwietnia 2013, 16:15
"wielkie poświęcenie rodzin smoleńskich" ma swoją cenę. Wynosi ona 1.500.000 złotych, bo tyle bliscy kolejnych ofiar domagają się od państwa w ramach zadośćuczynienia za ich śmierć. Państwo, jak dotąd, zadośćuczynienia te bez żadnego szemrania płaciło.  
C
ciekawy
11 kwietnia 2013, 16:00
Dowodów na rządowe kłamstwa smoleńskie jest bez liku. Tylko zaślepieni propagandą Tuska oraz członkowie PO piszący na tym forum nie chcą ich dostrzec. (...) Wszystko co przedstawiłeś to są to tylko poszlaki, żadnych dowodów nie przedstawiłeś [email protected] tomaszz A są dowody (nie przesłanki i przekazy medialne !) na to, że w ogóle doszło do jakiejś katastrofy w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r. i to podobno o godzinie 8:41 ? Jeśli je znasz to zapodaj.  
11 kwietnia 2013, 15:30
Dowodów na rządowe kłamstwa smoleńskie jest bez liku. Tylko zaślepieni propagandą Tuska oraz członkowie PO piszący na tym forum nie chcą ich dostrzec. (...) Wszystko co przedstawiłeś to są to tylko poszlaki, żadnych dowodów nie przedstawiłeś, więc nie mów, że jest ich bez liku. Oczywiście, wiarygodność śledztwa i szacunek do ofiar i ich rodzin wymagają sprawdzenia wszystkiego. I fakt, że Tusk i jego ekipa niewiele zrobili by temu szacunkowi zadośćuczynić. Ale dowodów na zamach nie ma. Mnie też wkurza to, że tak po macoszemu sie Tusk i jego ekipa obeszli z całym śledztwem, że bardziej im zalełało na sondażach niż na prawdzie, ale nie zmienia to faktu, że dowodów na zamach nie ma. Dowody na zbrodnię są jeśli ktoś uzna, że tak jak się Tusk i reszta jego świty obeszli z całą tą sprawą to była zbrodnia. I rzeczywiście jest to w pewnym sensie zbrodnia, która mnie oburza. Ale jak na razie nie ma dowodów na zamach.
dobry łotr
11 kwietnia 2013, 14:41
Dowodów na rządowe kłamstwa smoleńskie jest bez liku. Tylko zaślepieni propagandą Tuska oraz członkowie PO piszący na tym forum nie chcą ich dostrzec. Takiego zgromadzenia przypadków, chyba nigdy i nigdzie nie bylo. Brak monitoringu z lotniska wylotu delegacji....bo akurat został wyłączony w celach konserwacji. Brak notatek z uzgodnień jak bedą badać katastrofę...zrobione na gębe. Brak oględzin miejsca katastrofy przez naszych prokuratorow...nie dostali zgody Rosjan. Brak badań wraku,brak badań skrzynek, właściwie bazują tylko na tym co dostana od Rosjan. Ciała pomylone itd! Zgroza! Trzy lata po katastrofie i wiecej pytań jak odpowiedzi! Nawet Wisniewski z tvp, akurat chwilę przed lądowaniem tutki... wyłączył kamerę, tę, co miala filmować lot. Czy to nie jest dziwne ? A rozmowy Arabskiego z rosyjskimi "urzędnikami" bez tłumacza i w kawiarni (?) w Moskwie, bez notatek z rozmów, rozmowy samego Tuska z Putinem, bez tłumacza na molo w Sopocie też bez sporządzenia notatki, czy to nie dziwne i zagadkowe zachowania urzędników i samego Tuska ? Ale lemingów to nie interesuje. Dla nich najważniejszym zadaniem jest otoczyć "polityką miłości" PiS i J.Kaczyńskiego.
L
likwidator
11 kwietnia 2013, 13:19
================== to prawda nie ma na tych zarejestrowanego ani "wybuch" ani odpowiednio "explosion" są zarejstrowane natomiast parametry lotu, ulegające niespodziewanym zmianom. Im bardziej ten fakt stara się ukryć tym bardziej wygląda to na ekslpozję - a wystarczyłoby zamiast zaprzeczać badać i tłumaczyć ================== Zgadza się, nie ma żadnych śladów wybuchu i to jest bardzo podejrzane. Im bardziej ich nie ma, to tym bardziej to wskazuje na wybuch, gdyż coś musi być na rzeczy skoro tak dobrze maskują. @leszek frant z Pana Panie leszek. Utrzymuje Pan, że jedym śladem wybuchu może byc zarejestrowane słowo "wybuch" wypowiedziane w języku producenta rejestratora? Nie śladem może być zmiana parametrów lotu... a takich zmian jest wiele z czego, niektóre tlumaczone sa jako efekty wybuchu. Takie popisu ja Pana czy prokuratorów (nie stwierdzono trotylu - a póżniej dodanie bo do tej pory nie badano) skutecznie dyskredytują Pana argumentację...
L
leszek
11 kwietnia 2013, 13:12
================== to prawda nie ma na tych zarejestrowanego ani "wybuch" ani odpowiednio "explosion" są zarejstrowane natomiast parametry lotu, ulegające niespodziewanym zmianom. Im bardziej ten fakt stara się ukryć tym bardziej wygląda to na ekslpozję - a wystarczyłoby zamiast zaprzeczać badać i tłumaczyć ================== Zgadza się, nie ma żadnych śladów wybuchu i to jest bardzo podejrzane. Im bardziej ich nie ma, to tym bardziej to wskazuje na wybuch, gdyż coś musi być na rzeczy skoro tak dobrze maskują.
K
Krystyna
11 kwietnia 2013, 13:08
Dotyczy purpuratow . Dzisiaj obchodzimy rocznice uchylenia ustawy o CENZURZE , oraz Sejm przyja ustawe lustracyjna . Pytam jaki stosunek do tych USTAW , maja kard. Nycz , biskup polowy WP Guzdek , wyglaszajac tak pokretne homilie , w swietle najnowszszych naukowo dowiedzionych faktow , hipotez , zaprzeczajacych rzadowym klamstwom smolenskim . Masa krytyczna rzadowych klamstw smolenskich , przemyslu propagandy i pogardy , w stosunku do szukajacych prawdy , po trzech letach niszczenia dowodow i dezinformacji Urzedow Panstwa , zostala przekroczona . Jako obywatele panstwa mamy prawo i obowiazek domagac sie prawdy . Tylko prawda nas wyzwoli z sidel pajeczyny klamstw ! Dosc klamstw Rzadu i  p.o.  > bula < .  Czyzby poparcie dla jedynej prawdy MILOSCI ?  ?  ? Chwala niezlomnym , prawda zwyciezy !
L
likwidator
11 kwietnia 2013, 12:56
Co gorsza, żaden rejestrator, nawet polski oraz amerykańśki TAWS nie zarejestrowały wybuchu. To jest wyraźna zmowa imperialistów rosyjskich i amerykańskich z polskimi. @jazg to prawda nie ma na tych zarejestrowanego ani "wybuch" ani odpowiednio "explosion" są zarejstrowane natomiast parametry lotu, ulegające niespodziewanym zmianom. Im bardziej ten fakt stara się ukryć tym bardziej wygląda to na ekslpozję - a wystarczyłoby zamiast zaprzeczać badać i tłumaczyć
C
chrzescjanin
11 kwietnia 2013, 12:37
Dzwie,  sie, ze tacy gorliwi katolicy i taki katolicki, jezucki portal rozpowszechnia klamstwa dzielac dalej spolecznestwo zamiast laczyc? Moze by tak dac dowody na te "klamstwa" ? ktore Macierwicz ciagle produkuje i zarzuca rzadowi: np,. byla dzura w samolocie juz na lotnisku w Warszawie, dobijali zywych po katastriofie, teraz jakoby mialo 3 osoby przezyc, to znow sztuczna mla  wypuszczona przez Rosjan na lotnistko, ato znowu oslepienie pilota swiatelem, itd...... Moze wreszcie fanatycy nienawisci w stosunku do rzadu podadza jakies dowody na to?
PI
pracuj i walcz o prawdę
11 kwietnia 2013, 12:13
Nie da się zapomnieć, że to Roosvelt z Churchilem oddali Stalinowi pięćdziesiąt kilka procent terytorium Polski. Nóż w plecy od Rosji jest również faktem historycznym, tylko wszystkie te fakty połączone razem i przedstawione rzetelnie mogą dać prawdziwy obraz Polski po 1939 r NKWD, Katyń, katastrofa nad Giblartarem, wymazanie pamięci o polskich lotnikach w bitwie o Anglię, o Sosnkowskim, Andersie, Maczku, Hallerze i podobnych /kwiat wojska polskiego/ powstanie warszawskie, mordy na oficerach AK, Nilu, Pileckim, Łupaszce i wielu aż za wielu innych, Mirosławiec, Smoleńsk.... Nie mów — leniwych duchów nie budź rzeszy, Bobyś obudził ogień nienawiści; na Sąd Ostateczny Kto grzeszny teraz, niechaj jeszcze grzeszy, A kto jest czysty, niech się jeszcze czyści. Czas bliski, który święte z nas pocieszy, A złymi pogna jak wiatr chmurą liści; I będą się jak zwiędły liść sypali W czarne jeziora, które duch zapali. Biada tym, które koniec znajdzie świata, Że jeszcze ciała takie, jak my, noszą; Biada tym, które raz przez ogień kata Dla prawdy bożej nie przeszły z rozkoszą; Biada tym, którzy chcą jednego lata Owoców, a o męczeństwo nie proszą, A o dar ducha do nieba kołacą Jak ty, nie wziąwszy go czynem i pracą. J.Słowacki
KT
kim trzeba być by kłamać
11 kwietnia 2013, 11:57
jazg. skoro przepisy zabraniały lotu na lotnisko, na którym nie ma warunków do lądowania. gdzie BOR, gen.Janicki, gdzie premier, marszałek sejmu .... co tam robił Turowski itd. itp. kto zaplanował, samolot nie był prywatny ....ktoś tu zagłusza sobie sumienie... błąd kim trzeba być aby chodząc po polskiej ziemi, w którą wsiąkło tyle krwi polskiego żołnierza .... tak się zachowywać wobec patriotów, wobec tych co krew przelali za Polskę ????
11 kwietnia 2013, 11:46
@leszek Małpia złośliwość urządzenia polega na tym, że ku oburzeniu pana profesora urządzenie nie zarejestrowało żadnego "wybuchu", a przecież powinno, bo inni "profesorowie" ustalili, że wybuch był. A paskudny rejestrator jakoś się nie ugiął wobec zbiorowej wagi takich autorytetów i perfidnie nic nie zarejestrował. Pewnie był z zmowie z Rosjanami. ... Co gorsza, żaden rejestrator, nawet polski oraz amerykańśki TAWS nie zarejestrowały wybuchu. To jest wyraźna zmowa imperialistów rosyjskich i amerykańskich z polskimi.
11 kwietnia 2013, 11:42
Ten samolot nie powinien wystartować z Warszawy. Początek zbrodni jest w Warszawie. Niech Macierewicz sprawdzi, kto wydał rozkaz startu do tego samobójczego lotu, skoro przepisy zabraniały lotu na lotnisko, na którym nie ma warunków do lądowania. Kto wydał ten zbrodniczy rozkaz startu?
G
gk
11 kwietnia 2013, 11:10
Staram się zachować zrozumienie dla argumentów o zamachu, wybuchach itp. w takich sprawach nigdy nie można wykluczyć obcej ingerencji. Ale takie teksty jak ten po prostu mnie załamują. To nie jest informacja to jest propaganda i to propaganda dla wyznawców. Drodzy Redaktorzy Deonu proszę nie bierzcie w tym udziału bo to jest "antyskuteczne", szukajcie prawdy a nie partyjnej propagandy.   
WO
walczącemu o prawdę
11 kwietnia 2013, 10:55
Nie mogą, dopóki Jarosław K. nie odejdzie na emeryturę. prawda - BÓG-HONOR-OJCZYZNA nie odchodzi na emeryturę - to walka o wieczność Najpierw Cię ignorują.     Potem śmieją się z Ciebie.           Później z Tobą walczą.                 Później wygrywasz. nie poddawaj się bo ostatecznie tylko i wyłącznie prawda wygrywa          bo tylko w prawdzie staniesz przed Bogiem mawiają, że kłamstwo jest inteligentniejsze bo musi się bronić, więc się mnoży, mnoży, pochłania swe ofiary, pęcznieje jak balon  - a prawda jest tylko jedna
Jadwiga Krywult
Jadwiga Krywult
11 kwietnia 2013, 10:20
Czy komisje nie mogłyby ze sobą współpracować choćby w tym , zeby udowodnić współwinę rosyjskich kontrolerów lotu ? Nie mogą, dopóki Jarosław K. nie odejdzie na emeryturę.
L
leszek
11 kwietnia 2013, 10:12
Cytat z mojej ulubionej lektury: -------------- Trurl i Klapaucjusz byli uczniami wielkiego Kerebrona Emtadraty, który w Wyższej Szkole Neantycznej wykładał przez czterdzieści siedem lat Ogólną Teorię Smoków. Jak wiadomo, smoków nie ma. Prymitywna ta konstatacja wystarczy może umysłowi prostackiemu, ale nie nauce, ponieważ Wyższa Szkoła Neantyczna tym, co istnieje, wcale się nie zajmuje; banalność istnienia została już udowodniona zbyt dawno, by warto jej poświęcać choćby jedno jeszcze słowo. --------------- Tyle że tutaj, to humoreska. "Profesorowie" z komisji Macierewicza zliczający wybuchy,  których nie było i profesor Nowaczyk znający fragment nagrania z czarnej skrzynki którego nie ma  dopisują na żywo  dalszy ciąg tego opowiadania.
11 kwietnia 2013, 10:06
Okej Leszek, zgoda, choć wolałbym gdybyśmy zachowywali powściągliwość języka i widzieli ludzi kochanych przez Boga nawet wśród  tych pysznych i próżnych, o których mówisz. Bo cały szkopuł w tym, że nawet jeśli racja jest po Twojej stronie, to nic nie zyskujesz kiedy nie masz miłości. " Gdybym znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką wiedzę, (...) a miłości bym nie miał, byłbym niczym." Ale do rzeczy. Ja osobiście uważam, że, nawet ze wszystkimi wadami i błędami, dobrze że grupa Macierewicza powstała, bo mimo wszystko pokazała duże braki dochodzenia Millera. Nie chcę znowu, żeby ktoś mnie posądził, że niesłusznie odmawiam zasług komisji Millera. Jego dochodzenie i raport także wniosły dużo dobrego, bo pokazały w jakim opłakanym stanie są nasze służby. Ale Miller i jego komisja nie przeprowadził wszystkich wątków śledztwa do końca. A niewątpliwie powinien to zrobić zanim opublikował raport. Nawet jeśli presja opinii publicznej na szybkie zakończenie śledztwa była duża. Wracając do komisji Macierewicza. Jeśli miełbym wybierać czy miałaby ona istnieć w takiej formie jak istnieje czy w ogóle nie istnieć, to na pewno wolałbym żeby istniała.
.
.
11 kwietnia 2013, 09:39
Zespół pralmentarny twierdzi , że zakłócenie dżwięku na taśmie jest dowodem na to że ktoś wyciął jej fragment... No cóż takie twierdzenia nas tylko ośmieszają i uwiarygodniją przed świtem wersję MAK. Czy komisje nie mogłyby ze sobą współpracować choćby w tym , zeby udowodnić współwinę rosyjskich kontrolerów lotu ? Jak zwykle Polacy kłócą się ze sobą, akto na tym zyskuje ?
L
leszek
11 kwietnia 2013, 09:33
Ulubioną metodą komisji Macierewicza są eksperci z tytułami naukowymi wygłaszający z tytułem autorytetu jakieś poglądy. Profesor Nowaczyk nie jest profesorem a co najwyżej adiunktem. Jest fizykiem, w związku z czym jego opinie na temat nagrań z czarnych skrzynek mają dokładnie ten sam autorytet co mój. Różnica jednak na moją korzysć jest taka, że ja mam świadomość luk w mojej edukacji i w sprawie odczytu czarnych skrzynek będę ufał ekspertow, zaś "profesor" nadęty od pychy wygłasza napuszone oświadczenia na temat spraw, o których nie ma zielonego pojęcia. Absurd polega na tym, że pan profesor ocenia nie tylko co jest, ale nawet doskonale wie, co na nich powinno być, ale złośliwie nie ma. Małpia złośliwość urządzenia polega na tym, że ku oburzeniu pana profesora urządzenie nie zarejestrowało żadnego "wybuchu", a przecież powinno, bo inni "profesorowie" ustalili, że wybuch był. A paskudny rejestrator jakoś się nie ugiął wobec zbiorowej wagi takich autorytetów i perfidnie nic nie zarejestrował. Pewnie był z zmowie z Rosjanami.
11 kwietnia 2013, 09:32
Starałem się oddzielić to co fałszywe od tego co może być prawdziwe w wynikach prac grupy parlamentarnej. A Leszek swoimi słowami wrzuca wszystko do jednego wora. W ten sposób tylko ppodsycamy nieporozumienia i wynikające z nich kłótnie. Takie działania są bez sensu.
11 kwietnia 2013, 09:28
Kiedyś ironizowano, że im dalej od zakończenia wojny to tym więcej partyzantów i byłych kombatantów. A tutaj im dłużej od katastrofy tym wyobraźnia ekspertów coraz bardziej szaleje, absurdy pączkują i cała ta urojeniowa konstrukcja coraz bardziej rozbudowana. Na Twoje słowa także dowodów nie widzę. Więc zastanów się czy się nie upodobniasz do tych, o których piszesz. Troszkę stonujmy.
L
leszek
11 kwietnia 2013, 09:20
Kiedyś ironizowano, że im dalej od zakończenia wojny to tym więcej partyzantów i byłych kombatantów. A tutaj im dłużej od katastrofy tym wyobraźnia ekspertów coraz bardziej szaleje, absurdy pączkują i cała ta urojeniowa konstrukcja coraz bardziej rozbudowana.
11 kwietnia 2013, 09:16
Cały ten zespół parlamentarny, niech robi swoje. Staram się śledzić ich dochodzenie. I choć jak na razie niezbitych dowodów zbrodni nie ma, to zespół przedstawia rzeczowe dowody na duże braki śledztwa pana Millera. Tylko, że trudno dać mi wiarę tym dowodom kiedy "eksperci" grupy parlamentarnej twierdzą, że brzoza nie mogła obciąć skrzydła. No sorry, takie coś może twierdzić tylko ktoś kto nie ma za grosz pojęcia inżynierskiego albo chce mącić. Przez takie rzeczy cała ta grupa parlamentarna jest dla mnie niewarygodna, dlatego wszelkie ich stwierdzenia biorę z dużą rezerwą. Dlatego, dopóki dowody przez nich przedstawiane nie zostaną potwierdzone przez innych ekspertów to nie mogę wierzyć, że nie zostały zmanipulowane. Do tego dochodzi fakt, iż grupa parlamentarna zawsze z góry przedstawia twierdzenia, które następnie będzie udowadniać w trakcie prac dochodzeniowych. Na prawdę, trudno jest mi zaufać całemu temu towarzystwu. Dobrze, że choć tyle porzytku z tej ich działalności, że postawili pod znakiem zapytania raport Millera. Mam teraz świadomość, że są jeszcze rzeczy niewyjaśnione. Ale nie mam też mocnych podstaw by wierzyć w zamach.
O
olo
11 kwietnia 2013, 08:10
na to wszystko kard.Nycz - miejmy ducha miłości i przebaczenia

Skomentuj artykuł

Nowe dowody na kłamstwo smoleńskie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.