PiS i SP chcą zmian w ustawie refundacyjnej

PiS i SP chcą zmian w ustawie refundacyjnej
Skoro lekarze przy aprobacie rządu uzyskali zapewnienie, że nie będą ponosić odpowiedzialności za niezawinione przez nich błędy, ba - niedostępne czy niemożliwe do zrealizowania przepisy prawa, to samo powinno dotyczyć aptekarzy – mówił Piecha.
PAP / slo

PiS będzie walczyło o zrównanie konsekwencji dla lekarzy i aptekarzy wynikających z ustawy refundacyjnej - mówił w środę w Radomiu szef sejmowej Komisji Zdrowia Bolesław Piecha (PiS). Solidarna Polska chce zaś spotkania Konwentu Seniorów z reprezentantami aptekarzy.

Chodzi o poprawki, które PiS chce wprowadzić do noweli ustawy refundacyjnej na etapie prac senackich. Jeśli to się nie uda, to - jak mówił Piecha - jego formacja będzie forsować własny projekt w tej sprawie, który jest już u marszałek Sejmu.

DEON.PL POLECA

- Skoro lekarze przy aprobacie rządu uzyskali zapewnienie, że nie będą ponosić odpowiedzialności za niezawinione przez nich błędy, ba - niedostępne czy niemożliwe do zrealizowania przepisy prawa, to samo powinno dotyczyć aptekarzy - mówił Piecha.

Przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia spotkał się w Radomiu z miejscowymi aptekarzami. Spotkanie odbyło się w biurze innego parlamentarzysty PiS - Marka Suskiego.

Z kolei Klub Solidarnej Polski zapowiedział na konferencji w Sejmie, że jeszcze w środę złoży do marszałek Ewy Kopacz wniosek o zwołanie Konwentu Seniorów i zaproszenie do udziału w nim reprezentantów aptekarzy.

- Chcemy, aby marszałek Kopacz wzięła odpowiedzialność za ustawę, którą przygotowała i spróbowała poprowadzić negocjacje społeczne we właściwym kierunku - argumentował rzecznik klubu Patryk Jaki.

Nowelizacja ustawy refundacyjnej, którą w ubiegły piątek uchwalił Sejm, znosi kary dla lekarzy za niewłaściwe wypisanie recepty. W przypadku farmaceutów kary za realizację błędnych recept pozostają; będą oni mogli skorzystać z abolicji, ale tylko do dnia wejścia w życie noweli.

W środę ustawą zajmuje się senacka Komisja Zdrowia.

Szefowa radomskiej delegatury Okręgowej Izby Aptekarskiej w Warszawie Jolanta Krawczyk poinformowała, że w najbliższych dniach ma odbyć się Krajowy Zjazd Aptekarzy, podczas którego mowa będzie m.in. o ewentualnej zmianie formy protestu bądź jego zaostrzeniu. W Radomiu i okolicach do protestu włączyło się 70 proc. aptek.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

PiS i SP chcą zmian w ustawie refundacyjnej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.