Schymalla zostaje na stanowisku szefowej TVP1
Pozostaję na stanowisku dyrektora Jedynki, wycofałam swoją rezygnację - powiedziała PAP w środę szefowa TVP1 Iwona Schymalla. Dodała, że nie będzie żadnych zmian kadrowych w "Wiadomościach". Zastępcą Schymalli pozostaje Andrzej Godlewski.
Schymalla złożyła rezygnację we wtorek. Jak tłumaczyła w oświadczeniu przesłanym PAP, jej decyzja była spowodowana "wewnętrznym funkcjonowaniem spółki".
W środę powiedziała, że chodziło o "zasady podejmowania pewnych decyzji". - To wymagało wyjaśnienia i tego dotyczyła dzisiejsza rozmowa z zarządem telewizji - powiedziała.
W środę rano "Newsweek" podał, że rezygnację składa też szefowa "Wiadomości" Małgorzata Wyszyńska. Ta jednak w rozmowie z PAP zaprzeczyła tej informacji.
W przesłanym PAP w środę komunikacie TVP napisano, że prezes TVP Juliusz Braun spotkał się w środę z Schymallą, a także z Godlewskim, dyrektorem Biura Koordynacji Programowej Jackiem Wekslerem oraz szefową redakcji "Wiadomości" Małgorzatą Wyszyńską.
"Rozmowa dotyczyła głównie podejmowanych obecnie działań mających na celu powstrzymanie obserwowanej w ciągu minionych kilku lat tendencji spadkowej w wielkości widowni TVP1, a także nowych projektów, które będą realizowane na antenie Jedynki" napisano w komunikacie.
Jak zaznaczono w piśmie, "prezes Juliusz Braun nie stwierdził żadnych nieprawidłowości w działaniach Andrzeja Godlewskiego w zakresie jego nadzoru nad programami informacyjnymi TVP1".
Schymalla kierowała Jedynką przez ok. dwa miesiące w 2009 r., za prezesury Piotra Farfała. Po odsunięciu Farfała i mianowaniu p.o. prezesa TVP Bogusława Szwedy, w październiku 2009 r. zastąpił ją Wojciech Hoflik, którego z kolei w maju 2010 r. zastąpił Witold Gadowski. Ponownie szefową Jedynki Schymalla została w październiku 2010 r., gdy zarząd TVP przyjął rezygnację Gadowskiego.
Szefowa Jedynki jest związana z Telewizją Polską od lutego 1993 r. Zaczynała w Telewizji Edukacyjnej - Redakcji Społecznej od przygotowywania reportaży poświęconych problemom młodzieży. Od 1994 r., jako współautorka i prowadząca, tworzyła - będący wówczas w Polsce nowością - program telewizji śniadaniowej "Kawa czy herbata". Współtworzyła też program Redakcji Katolickiej.
Według ustalonego na początku czerwca podziału kompetencji członków zarządu TVP, główne anteny telewizji - TVP1 i TVP2 (w tym związany z nią program TVP Seriale) oraz TVP Historia i TVP Kultura podlegają prezesowi Juliuszowi Braunowi. Bogusław Piwowar nadzoruje TVP Polonia i TV Biełsat, zaś Marian Zalewski - TVP Ino.
Skomentuj artykuł