Zmiany w SC: 212 osobom wygasły stosunki pracy

(fot. shutterstock.com)
PAP / pk

212 osobom zajmującym dotychczas wyższe stanowiskach w służbie cywilnej wygasły stosunki pracy; na inne stanowiska przeniesiono 293 osoby - wynika z danych przedstawionych przez kancelarię premiera w związku z zapisami nowelizacji ustawy o SC.

Jak poinformował na stronach internetowych Departament Służby Cywilnej kancelarii premiera 22 stycznia, czyli w dniu wejścia w życie nowelizacji ustawy o służbie cywilnej, wyższe stanowiska w SC zajmowało łącznie 1580.

Od 23 stycznia do 22 lutego wygasły stosunki pracy 212 osobom, które zajmowały wyższe stanowiska; przeniesiono z wyższego stanowiska na inne 293 osoby.

DEON.PL POLECA

Według informacji departamentu powołano na wyższe stanowisko 1124 osób spośród członków korpusu służby cywilnej, a spoza członków korpusu służby cywilnej 131 osób. 23 lutego na wyższych stanowiskach zatrudnionych było 1376 osób.

Nowelizacja ustawy o służbie cywilnej weszła w życie 22 stycznia. Stanowi ona, że stosunki pracy z osobami zajmującymi wyższe stanowiska w służbie cywilnej, wygasną po upływie 30 dni od dnia wejścia nowelizacji w życie - jeżeli przed upływem tego terminu nie zostaną im zaproponowane nowe warunki pracy lub płacy.

Wyższe stanowiska w służbie cywilnej to: dyrektor generalny urzędu; dyrektor i zastępca dyrektora departamentu lub komórki równorzędnej w KPRM, ministerstwie i urzędzie centralnym; dyrektor i zastępca dyrektora wydziału lub komórki równorzędnej w urzędzie wojewódzkim; wojewódzki lekarz weterynarii i jego zastępca; kierujący komórką organizacyjną i jego zastępca w Biurze Nasiennictwa Leśnego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Zmiany w SC: 212 osobom wygasły stosunki pracy
Komentarze (2)
25 lutego 2016, 16:46
Nie od dzisiaj wiadomo, że najlepszą rekomendacją do kierowniczego stanowiska w administracji nie są kompetencje czy doświadczenie, ale uściśnięcie dłoni Prezesa. W poczekalni u Prezesa stoi długa kolejka wiernych, posłusznych i zasłużonych, ale powietrzem trudno się najeść, potrzebna dobra posada oraz solidna i stała pensja.
AB
Aleksander Borowski
25 lutego 2016, 15:38
Zniszczenie służby cywilnej ,to mocny cios rana zadany Polsce przez rządzących.Partykularne interesy partii postawiono ponad dobro Polski.