Książę George zobaczył młodszą siostrę

Książę George zobaczył młodszą siostrę
(fot. PAP/EPA/ANDY RAIN)
PAP / ptt

Przy wtórze wiwatów ze strony gapiów książę Cambridge William zjawił się w sobotę w londyńskim szpitalu St. Mary's wraz ze swym synkiem George'em, by pokazać mu jego nowo narodzoną siostrę. Kilka godzin później księżna Kate i jej córeczka pojechały do domu.

William, który był obecny przy porodzie, wkrótce po narodzinach córki opuścił szpital i wrócił do niego ze swym blisko dwuletnim synkiem na rękach. - Jestem bardzo szczęśliwy - powiedział książę licznie zgromadzonej pod szpitalem prasie.

Zgodnie z wcześniejszymi, nieoficjalnymi zapowiedziami księżna Kate w towarzystwie męża i z nowo narodzoną córeczką opuściła szpital jeszcze w sobotę. Przywitały ją oklaski i wiwaty koczujących na ulicy londyńczyków. Para książęca przystanęła na chwilę, by pomachać fanom i prasie, po czym wsiadła do samochodu i odjechała sprzed szpitala.

Księżna udała się do pałacu Kensington na kilka dni, a potem pojedzie wraz z rodziną do wiejskiej posiadłości Anmer Hall.

DEON.PL POLECA

Córka księcia i księżnej Cambridge urodziła się w sobotę o godz. 9.34 czasu polskiego, ważąc 3,7 kg, w tym samym szpitalu, co jej starszy brat.

Zgodnie z tradycją jako pierwsza o narodzinach została powiadomiona królowa Elżbieta. Podczas oficjalnego spotkania na północy Anglii, w którym uczestniczyła w sobotę, miała na sobie różowy płaszcz; media brytyjskie spekulują, że kolor mógł zostać wybrany celowo przez monarchinię, która rzekomo chciała w ten sposób uczcić narodziny prawnuczki.

Dziadek dziewczynki, książę Walii Karol, i jego małżonka księżna Camilla zapewnili, że są "absolutnie zachwyceni" narodzinami dziecka.

Najmłodsza członkini rodziny królewskiej jest czwarta w kolejce do brytyjskiego tronu, po dziadku Karolu, ojcu Williamie i bracie George'u. Zgodnie ze zmianami wprowadzonymi w marcu do przepisów o sukcesji, w kolejce do tronu nie prześcigną jej już inni krewni płci męskiej. Ponadto, jeśli zechce, będzie mogła poślubić katolika bez utraty miejsca w kolejce dziedziczenia, na co wcześniejsze reguły nie zezwalały.

Na razie nie wiadomo, jak dziewczynka będzie miała na imię. Imię jej brata ogłoszono dwa dni po jego narodzinach; imię księcia Williama - tydzień po, a księcia Karola - miesiąc. U bukmacherów najwyżej obstawiane są imiona: Charlotte, Alice, Victoria i Elizabeth, a w dalszej kolejności - Diana, Eleanor i Alexandra.

Najlepsze życzenia i gratulacje złożyli na Twitterze rodzinie królewskiej najważniejsi politycy w Wielkiej Brytanii: premier David Cameron, wiceszef rządu Nick Clegg i przywódca opozycji Ed Miliband.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Książę George zobaczył młodszą siostrę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.