Szef polskiej dyplomacji rozpoczął wizytę w USA

Szef polskiej dyplomacji rozpoczął wizytę w USA
Szef polskiej dyplomacji rozpoczął wizytę w USA (fot. PAP/Radek Pietruszka)
9 lat temu
PAP / ad

Od odwiedzenia Bostonu rozpoczął w poniedziałek kilkudniową wizytę w Stanach Zjednoczonych minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. W czwartek ma spotkać się w Waszyngtonie z sekretarz stanu USA Hillary Clinton.

Informując o wizycie, rząd RP podkreślił jej wątki ekonomiczne. W czasie pobytu w Waszyngtonie Sikorski podpisze porozumienie o współpracy z USA w zakresie czystej i efektywnej energii. Jak poinformowało MSZ, ma ono ułatwić kooperację polsko-amerykańską w dziedzinie nowych technologii i ich wdrażania.

Chodzi tu zwłaszcza o poszukiwania gazu łupkowego, które prowadzą w Polsce amerykańskie korporacje, oraz inwestycje w energetyce nuklearnej. Sikorski spotka się w związku z tym z wiceministrem energetyki USA Danielem B. Ponemanem oraz z przedstawicielami Polsko-Amerykańskiej Rady Biznesu i Amerykańskiej Izby Handlowej.

W programie wizyty są też spotkania z wpływowymi środowiskami opiniotwórczymi. We wtorek w Center for American Progress, ośrodku związanym z Partia Demokratyczną, minister wygłosi wykład zatytułowany "Rosja a bezpieczeństwo Polski". Tego samego dnia weźmie udział w dyskusji z republikańskim senatorem i byłym kandydatem na prezydenta Johnem McCainem, zorganizowanej przez Atlantic Council for the United States.

Na zakończenie pobytu w USA szef dyplomacji RP będzie uczestniczył w dyskusji panelowej w Georgii zorganizowanej przez konserwatywny American Enterprise Institute, z udziałem m.in. lidera republikańskiej większości w Izbie Reprezentantów Erica Cantora i niezależnego senatora Joe Liebermana.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Szef polskiej dyplomacji rozpoczął wizytę w USA
Komentarze (1)
P
palermo
1 marca 2011, 04:25
Ma dobrego nosa ,robi powazne rozeznanie co robic po zblizajacych sie wyborach .Jest ceniony w amerykanskich 'think tankach" (w dobrych czasach bral 135 tys< dolarow rocznie za prace w tych osrodkach ).Powodzenia ,dziekujemy ,Polsce duzo nie pomoze..

Skomentuj artykuł

Szef polskiej dyplomacji rozpoczął wizytę w USA
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.