W sondażach Obama wyprzedza Romneya

W sondażach Obama wyprzedza Romneya
(fot. EPA/Kristoffer Tripplaar)
PAP / drr

Przewaga prezydenta Baracka Obamy nad republikaninem Mittem Romneyem wzrosła do 7 punktów procentowych dzięki zwiększonemu poparciu wyborców niezależnych i bardziej optymistycznym ocenom stanu gospodarki - głoszą opublikowane we wtorek wyniki sondażu.

W trakcie telefonicznej ankiety, przeprowadzonej w dniach od 3 od 7 maja przez Reuters/Ipsos wśród 1131 osób dorosłych, poparcie dla Obamy zadeklarowało 49 proc. respondentów, zaś dla jego prawdopodobnego rywala w listopadowych wyborach prezydenckich Romneya 42 proc. W kwietniu było to odpowiednio 47 i 43 proc.

Najnowszy sondaż ujawnił, że wśród wyborców niezależnych - czyli tych, którzy nie są na stałe związani z żadną z obu głównych partii - znacznie wzrosła liczba osób, akceptujących sposób sprawowania urzędu prezydenta przez Obamę. Obecnie jest to 48 proc., podczas gdy w kwietniu było ich 37 proc. Natomiast odsetek tych wyborców niezależnych, którzy postępowania prezydenta nie akceptują, zmniejszył się w tym samym czasie z 57 do 40 proc.

Ogólny wskaźnik akceptacji działań prezydenta wyniósł w majowym sondażu 50 proc., co w porównaniu z kwietniem oznacza wzrost o jeden punkt procentowy. Niezadowolenie z postępowania prezydenta zadeklarowało w maju 47 proc. ankietowanych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W sondażach Obama wyprzedza Romneya
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.