Obrońcy życia w USA popierają Romneya

Obrońcy życia w USA popierają Romneya
(fot. Gage Skidmore / flickr.com)
KAI / slo

Kilka większych organizacji broniących życia wyraziło już poparcie dla kandydata Partii Republikańskiej do fotela prezydenckiego w USA, Mitta Romneya. Bardziej konserwatywne grupy pro-life sugerują wstrzymanie się na razie od jednoznacznych deklaracji, zanim kandydat nie otrzyma oficjalnej nominacji ze strony swej partii.

Wsparcia Romneyowi udzieliły już organizacje, które dotąd popierały katolickiego kandydata Republikanów na prezydenta, Ricka Santoruma. Po wycofaniu się tego polityka wiele z nich uznało, że Romney już teraz potrzebuje ich jednoznacznego poparcia.

Carol Tobias z National Right to Life Committee (NRLC) podkreśla, że w kwestiach obrony życia poglądy Barcka Obamy i Romneya są bardzo odmienne. Zaznaczył także, że republikański kandydat opowiada się za życiem i wprowadzeniem praw chroniących nienarodzonych, osób pozostających pod opieką medyczną, niepełnosprawnych i starszych.

Poparcie kandydata oznacza także materialne wsparcie jego kampanii prezydenckiej. Na przykład Susan B. Anthony List (SBA List) zamierza wydać na ten cele około 10-12 mln dolarów.

DEON.PL POLECA

Tymczasem liderzy organizacji bardziej konserwatywnych radzą, by poczekać na oficjalne zatwierdzenie nominacji Romneya i przypominają, że ten polityk dopiero niedawno przeszedł na pozycje jednoznacznie broniące życia, a w czasie prawyborów wycofał się z 3 debat poświęconych obronie życia i nie podpisał ważnej deklaracji w tej sprawie, przez co zraził wielu przedstawicieli elektoratu prawicowego.

Jak ujawnia ostatni sondaż opinii publicznej w USA, między Barackiem Obamą a Mittem Romneyem jest tylko 4 pkt. procentowe różnicy. Jeszcze miesiąc temu przewaga urzędującego prezydenta nad liderem prawyborów republikańskich wynosiła 11 punktów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Obrońcy życia w USA popierają Romneya
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.