Czy dobre uczynki naprawdę się liczą? [Wielkopostna seria wideo]

DEON.pl / mł

Kiedy dobre uczynki są szczególnie ważne? Czy naprawdę się liczą dla Boga? Czy możemy liczyć na to, że zostaniemy za nie nagrodzeni?

To pytania, na które w pierwszym odcinku naszej wielkopostnej serii odpowiada ks. Tomasz Kozłowski. Co Jezus mówi o dobrych uczynkach w Ewangelii? Jak możemy to zastosować w życiu? Posłuchaj tego krótkiego nagrania!

DEON.PL POLECA


"Proste odpowiedzi na wielkopostne pytania" to nasza seria wideo na Wielki Post, do której zaprosiliśmy księży (i nie tylko) aktywnie działających w mediach społecznościowych, przede wszystkim na Instagramie i TikToku. Dlaczego właśnie ich? Bo potrafią to, co w dzisiejszych czasach bardzo ważne: jasno, prosto i krótko odpowiedzieć na pytania, które pojawiają się w głowie każdego wierzącego człowieka.

Ks. Tomasz Kozłowski, który nagrał dla nas pierwszy odcinek, pochodzi z archidiecezji białostockiej. Jest duszpasterzem harcerzy i studentem KUL. Aktywnie prowadzi dwa konta na Instagramie - @ksiadztezczlowiek i @ksiadznarolkach. Mówi, że Instagram jest dla niego formą dostępności dla ludzi, których nie zna lub z którymi nie ma bezpośredniego kontaktu. A właśnie przez Instagrama ludzie proszą go o modlitwę, pytają o różne swoje sprawy, zwierzają się. Jak podkreśla - Instagram to dobre miejsce komunikacji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Czy dobre uczynki naprawdę się liczą? [Wielkopostna seria wideo]
Komentarze (2)
AW
~anna wanna
24 lipca 2022, 14:28
Oczywiscie ze sie nie licza bo do nieba mozna pojsc tylko dzieki lasce boga
WK
~Wojciech Kowalczyk
4 marca 2022, 09:29
Nie o takie chyba dobre uczynki chodziło Jezusowi Chrystusowi. Filantropia, dobre zachowanie, pomaganie jest w naturze wszystkich ludzi. Chrześcijanie przecież mają dużo więcej do dania niż to co robią wszyscy. To co nasz odróżnia to kochać nieprzyjaciół, uczynki życia wiecznego, które źródło mają w nowym człowieku, który ma naturę swojego Ojca - jest jak Bóg, nie boi się oddać swojego życia, nie odpowiada przemocą na przemoc, wybacza, tłumaczy, usprawiedliwia, daje się zabić.