Boisz się spowiedzi? Oto coś dla ciebie [WIDEO]

(fot. youtube.com)
ewangelizuj pl / ks. Piotr Śliżewski

Odczuwasz strach przed spowiedzią? Masz z tym problem? Nikt nie ma prawa zaciągać cię tam siłą, ale mamy dla Ciebie kilka argumentów, które trzeba przemyśleć. Zobacz sam.

* * *

DEON.PL POLECA

Chcesz wiedzieć więcej o spowiedzi? Dlaczego w sakramencie pokuty potrzebny jest ksiądz? Czy Bóg tak po prostu nie przebaczy mi moich grzechów? Jak szczerze wyznać grzechy i zadośćuczynić? Kliknij w baner:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Boisz się spowiedzi? Oto coś dla ciebie [WIDEO]
Komentarze (6)
MC
Maurycy Ciamciara
1 grudnia 2016, 15:05
Dzięki ojcze za tę konferencję...
WS
Werset Skryba
1 grudnia 2016, 11:22
cd. (Biblia nigdzie nie nakazuje modlić się do Marii lub za jej pośrednictwem. Zobacz Filipian 4:6 oraz artykuł „Maria [matka Jezusa]”, strony 169, 170). Rzym. 12:9 (BT): „Miłość niech będzie bez obłudy. Miejcie wstręt do złego, podążajcie za dobrem”. Czy Jezus nie upoważnił apostołów do odpuszczania grzechów? Jana 20:21-23 (BT): „‚Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam’. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: ‚Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane’”. Jak apostołowie to rozumieli i stosowali? W Biblii nie ma ani jednej wzmianki, żeby któryś apostoł wysłuchał na osobności czyjejś spowiedzi i udzielił rozgrzeszenia. Niemniej wyłuszczono w niej wymagania, które trzeba spełnić, żeby uzyskać przebaczenie od Boga. Pod kierownictwem ducha świętego apostołowie potrafili rozeznać, czy ktoś spełnia te wymagania, i na tej podstawie orzec, czy Bóg mu przebaczył. Zobacz na przykład Dzieje 5:1-11, 1 Koryntian 5:1-5 oraz 2 Koryntian 2:6-8. Zobacz też artykuł „Sukcesja apostolska”. Uczeni nie są zgodni w sprawie pochodzenia spowiedzi indywidualnej W The Catholic Encyclopedia pod redakcją Roberta C. Brodericka czytamy: „Spowiedź indywidualna jest praktykowana od IV stulecia” (s. 58). New Catholic Encyclopedia wyjaśnia: „Wielu współczesnych historyków, zarówno katolickich, jak i protestanckich, doszukuje się początków spowiedzi, stanowiącej przyjętą praktykę, w kościołach Irlandii, Walii i Brytanii.
WS
Werset Skryba
1 grudnia 2016, 11:21
cd. Mat. 23:1, 9 (Bp): „Wtedy Jezus przemówił (...): I nikogo na ziemi nie nazywajcie ojcem, bo macie tylko jednego Ojca — w niebie”. Grzechy, które mogą być odpuszczone „Kościół zawsze nauczał, że każdy grzech, bez względu na to, jak jest ciężki, może być odpuszczony” (R.?C. Broderick, The Catholic Encyclopedia [opatrzona nihil obstat oraz imprimatur], Nashville, Tennessee 1976, s. 554). Hebr. 10:26 (BT): „Jeśli bowiem dobrowolnie grzeszymy po otrzymaniu pełnego poznania prawdy, to już nie ma dla nas ofiary przebłagalnej za grzechy”. Marka 3:29 (BT): „Kto by jednak zbluźnił przeciw Duchowi Świętemu, nigdy nie otrzyma odpuszczenia, lecz winien jest grzechu wiecznego”. Jak powinno się odprawiać pokutę? Spowiednik często każe penitentowi odmówić dla pokuty szereg razy „Ojcze nasz” lub „Zdrowaś Maryjo”. Mat. 6:7 (BT): „Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi [bezmyślnie coś powtarzając] jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani”. Mat. 6:8-12 (BT): „Wy zatem tak się módlcie: Ojcze nasz, który jesteś w niebie, (...) przebacz nam nasze winy”. cdn.
WS
Werset Skryba
1 grudnia 2016, 11:20
Brak wartości moralnych i duchowych. Część uczonych sugeruje, iż pojęcie grzechu widoczne w niektórych egipskich tekstach religijnych jest późniejszym rezultatem wpływów semickich. Ale jak wyjaśnia dzieło Encyclopadia Britannica (1959, t. 8, s. 56), spowiedź zawsze przybierała formę negacji: „Kiedy [Egipcjanin] czynił rachunek sumienia, nie mówił: ‚Jestem winny’, tylko: ‚Nie jestem winny’. Była to właściwie odwrotność spowiedzi; onus probandi [obowiązek udowodnienia winy] spoczywał na sędziach, a jak wynika z papirusowych tekstów grobowych, wydawali oni zawsze wyrok na korzyść oskarżonego — lub przynajmniej tego od nich oczekiwano” (dla kontrastu zob. Ps 51:1-5). Religia starożytnego Egiptu najwyraźniej opierała się głównie na ceremoniach i zaklęciach, mających zapewnić ludziom określone korzyści dzięki opiece co najmniej jednego z licznych bóstw. Wyznanie (grzechów, wiary) Definicja: Formuła lub oświadczenie wypowiadane publicznie bądź na osobności, pozwalające 1) wyrazić czyjeś wierzenia albo 2) wyznać grzechy (spowiedź). Czy sakrament pokuty, w zakres którego według nauki Kościoła katolickiego wchodzi spowiedź indywidualna (wyznanie grzechów kapłanowi), jest zgodny z Biblią? Sposób zwracania się do księdza Ciągle jeszcze używa się tradycyjnej formuły: „Za wszystkie te grzechy i inne, których nie pamiętam, serdecznie żałuję, przyrzekam poprawę, ciebie zaś, ojcze duchowny, proszę o pokutę i rozgrzeszenie” (ks. dr M. Dybowski, Liturgika, 1945, s. 56).cdn.
4 grudnia 2016, 10:03
Cóżeś to chciał udowodnić ? Ano nic nie udowodniłeś, bo literalne rozumienie niektórych lub większości Biblijnych sformułowań prowadzi od błędów i wypaczeń. Jak se chcesz rozumieć literalnie, to se pogodoj z niejakim "jankiem" (obecnie MPJCH77), to Ci udowodni biblijnie :-), że nie istnieje Trójca Święta. Literalne i dowolne tłumaczenie Biblii, prowadzi do głupot, nieraz niebezpiecznych - np. "i jeśli by coś zatrutego wypili, to nie będzie im szkodzić". No i była takowa sekta, której guru wmówił to swoim członkom - cytuję "James Warren „Jim” Jones znany również jako Wielebny Jones (ur. 13 maja 1931 w Lynn, w stanie Indiana, zm. 18 listopada 1978 w Jonestown w Gujanie) – amerykański kaznodzieja, założyciel i lider apokaliptycznej sekty Świątynia Ludu.". 909 osób i lider tej sekty, wypili cyjanek, oczywiście w śmiertelnej dawce. Można oczywiście przemyśliwać, czemu się tak stało, ale jestem na 99 % pewny, że literalnie rozumiał cytat o "nieszkodzeniu trucizny".  Oczywiście inne rozumienie literalne cytatów prowadzi do mniejszych komplikacji, ale z pewnością odciąganie od sakramentalnej spowiedzi, prowadzi do "śmierci duszy". Z resztą - Ty non stop udawadniasz, co wolno lub nie wolno, to się zapytami - a ja nie mam wolnej woli ?  Mam wolną wolę i powiem mocno - wara!!! od mojej i cudzej wolnej woli. Wiem co ze swoją wolną wolą robić i to robię i nikt mi nie będzie groził biblijnie, że coś nie wolno lub to mi nakazano. Znam siebie i wiem, jak wykorzystuję wolną wolę i oddaję ją Chrystusowi w sakramencie pokuty i pojednania, no i amen.
12 grudnia 2017, 14:44
Uprałeś swojego ojca po ''pysku'' ( to twoje słowo) do tego stopnia, że chłopina nie mógł się podnieść. Precz ojcobico, precz sługo szatana przeklętego!!!