Czy wiesz, że Maryja miała dar bilokacji?

(fot. shutterstock.com)
aleteia.org / Monika Chrzanowska

Legenda mówi, że jeszcze przed wniebowzięciem Maryja po raz pierwszy objawiła się mężczyźnie. Miało to miejsce w 40 roku n.e., czyli kilka lat po zmartwychwstaniu Jezusa. Maryja wybrała jednego z apostołów, którym był św. Jakub.

Że po zmartwychwstaniu Pana św. Jakub wyruszył z misją ewangelizacji na Półwysep Iberyjski. Głoszenie prawdy o Jezusie było dla niego tak wymagające, że w akcie rozpaczy chciał wracać do Jerozolimy.

Modląc się nad rzeką Ebro, Jakub został oślepiony światłem niewiadomego pochodzenia. Zaniepokojony zaczął wpatrywać się w ów blask. Pośrodku niego stała Maryja wśród tysiąca aniołów. Przekazała mu, że jego starania związane z głoszeniem Słowa Bożego przyniosą owoce, a wielu grzeszników się nawróci. Miała do niego jeszcze jedną prośbę - by w miejscu, gdzie się objawiła, wybudowano kościół. Na znak Jej objawienia aniołowie przynieśli kolumnę z figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem.

Wtedy Maryja przemówiła do Jakuba: "Synu, to miejsce jest przeznaczone do oddawania Mi czci. Dzięki tobie na moją pamiątkę ma tu być wzniesiony kościół. Troszcz się o tę kolumnę, na której ja jestem, ponieważ mój Syn, a twój Mistrz, nakazał aniołom, aby przynieśli ją z Nieba. Przy tej kolumnie postawisz ołtarz. W tym miejscu, przez moją modlitwę i wstawiennictwo, moc Najwyższego dokonywać będzie niezwykłych znaków i cudów, szczególnie dla tych, którzy będą Mnie wzywać w swoich potrzebach".

DEON.PL POLECA

W tym samym czasie, gdy św. Jakub widział się z Maryją, Ona mieszkała w Jerozolimie. Ta sytuacja jest uznawana za akt bilokacji.

Jakub wziął do serca to, co powiedziała mu Maryja. Od razu zwołał budowniczych, którzy zaczęli pracę nad nową kaplicą. W Hiszpanii kaplica ta uznawana jest za pierwszy kościół poświęcony Maryi. Ze względu na kruchość materiałów wykorzystanych do budowy kaplicy musiała ona przejść wiele renowacji. W końcu otrzymała miano bazyliki.

Po zakończeniu budowy kościoła św. Jakub wrócił do Jerozolimy, gdzie został pierwszym apostołem, który umarł za wiarę. Po jego zamordowaniu uczniowie zabrali ciało z powrotem do Hiszpanii, by ostatecznie pochować je w Santiago de Compostela.

Relikwie św. Jakuba Apostoła przyczyniły się już do wielu cudów. Jeden z nich miał miejsce na przykład w 1936 roku, gdy w czasie wojny domowej republikanie zaczęli bombardować sanktuarium. Bomby, które uderzyły w kościół, nigdy nie wybuchły.

Historie dotyczące autentyczności sanktuarium powstawały przez wieki. W końcu papież Klemens XII po przeanalizowaniu dokumentów zezwolił na obchodzenie święta poświęcenia kościoła.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Czy wiesz, że Maryja miała dar bilokacji?
Komentarze (1)
BW
Beata Woroszyło
2 listopada 2017, 10:45
II List do Tymoteusza 4, 3-4;                        „Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom.”