Jezus przychodzi do naszego pogaństwa?

(fot. boska.tv)
Janusz Chwast OP

"Jezus opuścił Nazaret, przyszedł i osiadł w Kafarnaum nad jeziorem. (...) Galilea pogan! Lud, który siedział w ciemności, ujrzał światło wielkie, i mieszkańcom cienistej krainy śmierci światło wzeszło."

Jezus przychodzi do tego, co jest pogańskie, do tego co jest w nas słabe, do tego co w nas jest biedne, do tego co jest ogarnięte ciemnością, grzechem, słabością - tam Pan Jezus przede wszystkim chce osiąść.

Na czym polega prawdziwe nawrócenie? Jak ma się ono dokonywać? Od czego zacząć? Posłuchaj!

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Jezus przychodzi do naszego pogaństwa?
Komentarze (5)
T
TOMASZ
31 stycznia 2014, 18:57
TYLKO PRAWDA WAS WYZWOLI...... RESZTA PRZYJDZIE SAMA
C
chani
26 stycznia 2014, 15:20
Drodzy "katolicy"! Czy tylko wy macie rację?  To co JPII mówił, to mnie mało obchodzi. Najważniejsze są słowa Chrystusa zapisane w Piśmie. Nawrócić się musi każdy - także "katolik" i nie ma różnicy czy przyjmnie Jezusa na kolanach, siędząco, czy na stojąco.
MR
Maciej Roszkowski
26 stycznia 2014, 15:11
Postawa stojąca jest wyrazem gotowości, ale przecież najważniejsze jest to co dzieje się w czasie Komunii w naszej duszy.
AC
Anna Cepeniuk
26 stycznia 2014, 14:21
Dobre.... Porusza serce.... i dotyka...
WP
w przededniu kanonizacji JP II
26 stycznia 2014, 13:09
Jezus przychodzi do tego, co jest pogańskie, do tego co jest w nas słabe, do tego co w nas jest biedne, do tego co jest ogarnięte ciemnością, grzechem, słabością Jan Paweł II o przyjmowaniu Komunii Świętej na kolanach (Przemówienie radiowe z dnia 21 czerwca 1981 r. z kliniki Gemelli, bezpośrednio po zamachu) Listopad 22, 2012 Autor: wobroniekrzyza „Człowiekowi, pielgrzymowi na ścieżkach czasu, ogarniętemu nieodpartym pragnieniem nieśmiertelności, Chrystus wychodzi naprzeciw poprzez ten Boski pokarm:  Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. (…) Najwłaściwszą postawą wobec tak wielkiego daru jest gest (…) pokory setnika, uległości wobec gestu karmienia, a więc (…) postawa dziecka. (…) Słowa Chrystusa, które zachęcają nas do przyjęcia królestwa Bożego jak dziecko (por. Łk 18,17), mogą znaleźć swój najbardziej sugestywny i piękny wyraz także w postawie przyjmowania Chleba eucharystycznego bezpośrednio do ust i na kolanach. Takie zachowanie jest najlepszym wyrazem wewnętrznej postawy dziecka, które pozwala się karmić, jest też wyrazem pokory setnika i gestu adoracyjnego zdumienia. ( …) Postawa dziecka jest najbardziej autentyczną i najgłębszą postawą chrześcijanina (…) przed swoim Zbawicielem, który karmi go własnym Ciałem i poi swoją najdroższą Krwią. (…) Można założyć, że podczas Ostatniej Wieczerzy Chrystus podawał chleb każdemu z apostołów bezpośrednio do ust (…) (por. J 13, 26-27)”. Za: Jan Paweł II, Przemówienie W adoracji Bożego Ciała, 21 VI 1981, „L`Osservatore Romano, wyd. pol., 2(1981), nr 6, s. 13. W jaki sposób ten tekst mamy rozumieć – dlaczego Komunia Święta jest najczęściej  udzielana na stojąco?