Jak rozbity zderzak może poprowadzić do Boga?

Jak rozbity zderzak może poprowadzić do Boga?
Łukasz Sośniak SJ / Dominik Dubiel SJ

W drugim odcinku Podcastu Jezuickiego Łukasz Sośniak SJ i Dominik Dubiel SJ pokazują, jak początkowo złe wydarzenie może doprowadzić do czegoś dobrego i jak historia taka może pomóc w lepszym przeżyciu adwentu.

Jak się okazuje nawet małe rzeczy mogą pomóc w zmianie świata na lepszy. Przekonał się o tym jeden z bohaterów dzisiejszego odcinka, który po stłuczce mógł zachować się zupełnie inaczej, jednak wybrał dobrze i to doprowadziło go do spotkania prawdziwego dobra.

Jak wskazują rozmówcy właśnie takie drobne gesty, okruchy dobra mogą prowadzić do spotkania z Bogiem, co w adwencie jest szczególnie ważne, bo On kryje się w małych i niepozornych rzeczach.

Posłuchaj na Spotify

Posłuchaj na YouTube

* * *

„Będziemy spotykać się co tydzień i rozmawiać o tym, jak czekać na Pana Boga i jak sprawić, żeby to czekanie dotykało naszego serca” – mówią jezuici Łukasz Sośniak i Dominik Dubiel.

Jak przyznają jezuici we wstępie do podcastu, sporo czasu spędzają na Twitterze i właśnie w przestrzeni tego portalu będą szukali inspiracji do adwentowych rozważań prezentowanych w nagraniu.

Każdy z czterech odcinków będzie efektem mierzenia się autorów ze znalezionymi w sieci inspiracjami, w każdym będą szukać śladów Boga, który przychodzi w adwencie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
św. Ignacy Loyola

Zobacz wszystko na nowo w Chrystusie

Opowieść Pielgrzyma to nie tylko poruszająca historia życia i nawrócenia św. Ignacego Loyoli. To przede wszystkim świadectwo człowieka, dla którego najważniejszą rzeczą było schronić się i nieustannie trwać w...

Skomentuj artykuł

Jak rozbity zderzak może poprowadzić do Boga?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.