Manifestacja siły Boga

Manifestacja siły Boga
(fot. mishox/flickr.com/CC)
6 lat temu

Przyjście Jezusa jest manifestacją siły Boga. Stając się jednym z nas pokazuje, że każdy człowiek ma w sobie siłę, o ile idzie z Bogiem, o ile sięga do fundamentu, którym jest bycie synem Boga.

Myślę, że wszyscy mamy doświadczenie bezsilności i płaczu. Płacz, to trudne i smutne doświadczenie. Kiedy płaczemy i jest nam źle, to bez względu na to, czy jesteśmy kobietami, mężczyznami, młodymi czy starymi, czekamy na pocieszenie. Czekamy, by ktoś podszedł i powiedział słowo, by poprzez swoją obecność zdjął z nas choć trochę tego ciężaru i smutku.

Mając w pamięci własne doświadczenie płaczu chciej usłyszeć Słowo Pana: "Zaiste, o ludu, nie będziesz gorzko płakał. Rychło okaże ci On łaskę na głos twojej prośby". Powiedz dziś Panu o tym co Cię boli i jest powodem Twoich łez. Jednak przede wszystkim chciej usłyszeć Jego zapewnienie, że nie będziesz gorzko płakał, że okaże ci swoją łaskę. On składa dziś mocną obietnicę, "że już nie odstąpi od ciebie". Gdybyśmy się przejęli tak na serio, na całe życie, tym jednym krótkim zdaniem, gdyby się dało go nie utracić, to naprawdę mielibyśmy podniesione głowy, to naprawdę nie balibyśmy się tak mocno.

Jezus obchodzi wioski oraz miasta i leczy. I do Ciebie dziś naprawdę przychodzi przez swoje Słowo i chce Cię uleczyć. Co jest twoją chorobą i słabością? Spróbuj to nazwać i określić. On widzi nasze zagubienie i to, że często tak żyjemy jakbyśmy nie mieli pasterza. Jednak to nie koniec. Jezus w tej ewangelii, jakby chciał powiedzieć: sam nie dam rady. Musisz mi pomóc, więc cię wybieram. Wybieram i wyprawiam, obdarowuje swoją łaską i mocą. A ty idź do swoich i powiedz im: "bliskie jest królestwo". Jak? Masz władzę nad złym, masz władzę mu się opierać, nie oddawać mu swojego serca, swojej dumy i wielkości dziecka Ojca. A więc nie bój się, bo Bóg chce byś to właśnie Ty, nie kto inny głosił Jego królestwo. Nie bój się. I ciesz się, właśnie tym obdarowaniem, właśnie Ty, nie kto inny ale Ty.

"Darmo otrzymaliście - darmo dawajcie". Jest wielka moc w dawaniu, bo ono wymaga zaufania. Łatwo się zatrzymać na tym, co się dostało i się tym zachłysnąć. Logika jest jedna: dostałeś po to, by dać innemu. To zadanie na dziś. Z tego zrodzi się Twoja siła.

Adwentowy projekt "Jaki jest?", to cykl komentarzy o. Grzegorza Kramera SJ. Czekamy na narodziny Dziecka. Wiemy, że będzie chłopcem i że będzie Mesjaszem. Zapraszam Cię do tego, byś wraz ze mną przez cały Adwent spróbował popatrzeć "jaki On będzie". W codziennych Ewangeliach jest sporo informacji na ten temat. Czytając te teksty będziemy próbować zrozumieć JAKI JEST.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Manifestacja siły Boga
Komentarze (3)
Przemysław Frankowski
Przemysław Frankowski
7 grudnia 2013, 12:06
Art na piątkę z dużym plusem.
.
.
7 grudnia 2013, 11:37
Jeden z najlepszych tekstów, jakie ostatnio przeczytałam! 
R
radek
7 grudnia 2013, 11:13
Dziękuję, Chwała Panu, Alleluja

Skomentuj artykuł

Manifestacja siły Boga
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.