0:00
- 0:00
O. Robert Więcek SJ

Czas Adwentu jest odpowiedni do tego, by – jako pierwszy etap – przygotować serce do osobistego poświęcenia się Sercu Bożemu i uczynić ten akt w Dzień Bożego Narodzenia. Włącz sobie podkast. Wsłuchaj się w muzykę. Pozwól, bo ona ukoiła twoje wnętrze. Słowo Ewangelii niech będzie światłem na każdy dzień. Nie bój się podjąć otwartym sercem proponowanych zadań. Nie wymagają one wielkiego wysiłku. To drobne gesty, które przybliżą cię do osiągnięcia celu Adwentu, pozwola ci przygotować się na spotkanie z Przychodzącym Panem.

17 grudnia rozpoczyna się II etap adwentowej drogi – to już bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Bożego Narodzenia. I w tym duchu chwyćmy się rękami brzegu żłobu. Spróbujmy unieść głowę i serce, by zobaczyć całe przygotowania do przyjścia Pana i Dzieciątko Jezus, kiedy narodzi się pośród nas w betlejemską noc. 

Pomocą niech będzie List apostolski Admirabile signum Ojca Świętego Franciszka o znaczeniu i wartości żłóbka betlejemskiego.

W samo Boże Narodzenie uczyń tak jak możesz, sam lub z rodziną, osobisty akt poświęcenia się Sercu Bożemu… Zawrzyj w nim siebie całego, swoją historię, każdą jej stronę, po to, by Syn Boży mógł się „tam” wcielić i przynieść zbawienie, a ożywione serce zaczęło żwawiej pracować na chwałę Bożą.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
2,73 zł
3,90 zł

Każdego roku w Boże Narodzenie słuchamy o narodzeniu Jezusa, który przyszedł "do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli" (J 1,11). To dla nas Bóg stał się człowiekiem. Żeby z otwartością i na stałe zaprosić...

Skomentuj artykuł

Wprowadzenie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.