10 ważnych cytatów św. Jana Pawła II

10 ważnych cytatów św. Jana Pawła II
(fot. shutterstock.com)
ml

22 października w Kościele ustanowiono liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Oto jego 10 najważniejszych, już prawie klasycznych, wypowiedzi o Bogu, duchowości i drugim człowieku.

1. "Nie lękajcie się! Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi! Jego zbawczej władzy otwórzcie granice państw, ustrojów ekonomicznych i politycznych, szerokich dziedzin kultury, cywilizacji, rozwoju. Nie lękajcie się! Chrystus wie, co jest w człowieku. Tylko On to wie!" (Homilia wygłoszona w dniu inauguracji pontyfikatu)

2. "Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali". (Słowo do młodzieży, Jasna Góra 1983)

3. "Nie ma pokoju bez sprawiedliwości, nie ma sprawiedliwości bez przebaczenia". (orędzie na XXXV Światowy Dzień Pokoju, 1 stycznia 2002)

DEON.PL POLECA


4. "Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!" (homilia wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979)

5. "Nienawiść, fanatyzm i terroryzm profanują imię Boga i zniekształcają prawdziwy wizerunek człowieka". (Kazachstan, 6 stycznia 2002)

Nieznany zamach na Jana Pawła II. Prawda wyszła na jaw po latach

6. "Historia uczy, że demokracja bez wartości łatwo się przemienia w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm". (Encyklika Centesimus Annus)

7. "Dla chrześcijanina sytuacja nigdy nie jest beznadziejna. Chrześcijanin jest człowiekiem nadziei. To nas wyróżnia". (Homilia, Gdańsk, 1987 r.)

8. "Eucharystia to jest przede wszystkim ta świadomość: jestem miłowany, ja jestem miłowany. Ja, taki jaki jestem". (Słowo do młodzieży, Kraków, 1987 r.)

9. "Dekalog jest jak kompas na burzliwym morzu, który umożliwia nam trzymanie kursu i dopłynięcie do lądu". (Homilia, Lwów, 2001 r.)

10. "Być człowiekiem sumienia to znaczy wymagać od siebie, podnosić się z własnych upadków i ciągle na nowo się nawracać". (Homilia, Skoczów, 1995 r.)

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

10 ważnych cytatów św. Jana Pawła II
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.