Bóg a nauka

(fot. josecarli / sxc.hu / CC BY)
Olka / artykuły nadesłany

Albert Einstein często mówił: "Im bardziej zgłębiam naukę, tym bardziej wierzę w Boga." Podoba mi się u niego ta jego pokora.

Był przecież jednym z najbardziej rozpoznawalnych fizyków na świecie, opublikował prawie 500 prac naukowych, dostał Nagrodę Nobla. Mimo tych wszystkich wielkich sukcesów, które odniósł w swoim życiu, uważał, że swoim wątłym i słabym rozumem i tak nie jest w stanie pojąć ogromu Wszechświata. Przez to, że odkrywał nowe rzeczy i pogłębiał swoją wiedzę zachwycał się Bogiem na nowo i nie mógł nadziwić Jego wielkiej potędze.

Teraz ty, popatrz na świat, na wszystko co dookoła ciebie. Błękitne niebo, słońce, delikatny wiatr, morza, lasy… Czy widziałeś kiedykolwiek coś piękniejszego?

Wszystko jest tak idealnie poukładane. Zmieniają się pory roku, słońce zachodzi i każdego ranka wstaje. Każda istota ziemska, choć czasem nawet niewidoczna, ma na ziemi określone zadanie. Nie ma nic przypadkowego. Wszelkie stworzenie jest odbiciem piękna naszego Pana. Bóg konstruując Świat nie potrzebował wcale skomplikowanych wzorów, długich obliczeń, twierdzeń czy dokładną analizę na rysunku technicznym. On jest wielki i potężny. Dla Niego to nie było wcale nic trudnego. On nie tylko dokonał stworzenia, ale też wszystko to wymyślił. Cóż za Artysta!

DEON.PL POLECA


Zna wszystkie tajemnice tego świata. Nawet to, co człowiek nie jest w stanie pojąć swoim rozumem. Dla Niego nie ma nic zakrytego. Bóg wie dosłownie wszystko. Posiada całą wiedzę. Kogo więc poprosisz o pomoc w rozwiązaniu zadania z fizyki?

Spójrz teraz na samego siebie. Jak pięknie i cudownie jesteś stworzony. Niesamowite jest to, że żyjesz, że twoje serducho nie przestaje bić, krew ciągle płynie, każda komórka w twoim ciele pełni tak doskonale swoją rolę, oddychasz, odczuwasz ciepło i zimno. Wiesz, ile godzin masz spać, ile masz zjeść, wiesz, kiedy masz odpocząć. Twój umysł jest w stanie pojąć masę informacji, analizować, odkrywać i poznawać. Oczy masz z przodu, a nie z tyłu. Wszystko funkcjonuje wręcz idealnie.

Teraz zadanie dla ciebie. Idź na spacer. Popatrz na cudowny świat. Zachwyć się słońcem, które codziennie wschodzi. Posłuchaj wiatru. I zobacz w Tym wszystkich Boga. Zachwyć się Jego potęgą. To wszystko uczynił On sam. Dla ciebie. Tak! Właśnie dla ciebie, byś mógł cieszyć się każdym Jego stworzeniem. Bo wszystko co stworzył jest dobre.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Bóg a nauka
Komentarze (8)
JK
janusz. kepinski
30 września 2024, 00:47
Na początku była myśl, której nikt nigdy nie pojmie
M
mad
1 czerwca 2013, 16:46
To ten sam Einstein, który napisał: "Słowo >>Bóg<< jest dla mnie niczym więcej niż wyrazem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są ponadto dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić"? Pozdrawiam ; )
K
Katarzyna
15 maja 2013, 23:12
"Za wszystko Ci Boże dziękować muszę, za każdy najmniejszy na polu kwiatuszek..." ;-)
jazmig jazmig
12 maja 2013, 08:25
Ten świat nie jest wspaniały i nie ma tyć takim. Nie mamy się nim zachwycać, bo to nie jest raj.
O
okej!
9 maja 2013, 15:04
w świecie istnieje tylko jedno miejsce gdzi enie panują ciemności. To osoba Jezusa Chrystusa. Albert Einstein.  cytat za naszą parafialną gazetką. pozdrawiam "oceniaczy" wiary innych ludzi i wszystkich thebeściaków, którzy wiedzą JAK należy wierzyć - i niechby kto spróbował inaczej ...:) Eh... ludzie, odpuście sobie komentarze, gdy są one jedynie klasycznym polskim biadoleniem i pitoleniem :) ups.... sorka ale akurat przeczytąłem książkę pt. Eisntein Życie Nauką. -z niem można sobie wyrobić opinię w miarę i z umiarem :) pozdrawiam Olkę. 
G
gg
9 maja 2013, 10:24
Einstein, z tego co mnie wiadomo, był raczej deistą niż panteistą, ale to w sumie nie ma aż takie go znaczenia - ważne że nigdy nie wierzył w osobowego Boga religii monoteistycznych
F;
Fiona ; D
9 maja 2013, 09:54
Jak zwykle potrafisz poprawić humorek ! ;) Pisz więcej takich tekstów ! ; D 
M
Monika
8 maja 2013, 17:42
Alber Einstein nie był pokorny co do kwestii religii, sam uważał siebie raczej za panteistę w schyłku życia (a w całym życiu często zmieniał zdanie), nie uznawał Boga osobowego.