Mamy Jezusa na wyciągnięcie ręki. Czy umiemy Go spotkać?

Mamy Jezusa na wyciągnięcie ręki. Czy umiemy Go spotkać?
Fot. Josh Sorenson / Pexels
siostralucja.blog.deon.pl

Kontemplując zebrany przy Jezusie tłum warto dostrzec wśród zebranych, zmęczenie, osłabienie, mocne pragnienie zaspokojenia głodu. Jezus dostrzega potrzeby siedzących obok Niego ludzi. Zachwyca mnie ich silne pragnienie Boga - pisze s. Łucja Sowińska. 

Ci ludzie przebyli wiele kilometrów by Go spotkać, usłyszeć, dotknąć, ,,zasmakować”. Pragnienie bycia blisko Pana pokonało wszelki trud. Jak jest z nami dzisiaj? Posiadamy Jezusa na wyciagnięcie ręki, zarówno w Eucharystii jaki w Biblii. Czy zadajemy sobie chociaż minimalny trud, żeby Go dotknąć i spotkać? Do Jezusa można się przyzwyczaić. W zakonie wspólne modlitwy, rytm dnia, we wspólnotach obowiązkowe spotkania, bo czasem po prostu tak trzeba.

Ile w nas jest pragnienia osobistego posiedzenia z Nim, smakowania Jego Słowa które daje życie, karmienia Jego Miłością w Eucharystii?

"Jedli i nasycili się wszyscy…". Warto postawić sobie pytanie, jaka jest jakość naszej modlitwy? Czy ona mnie "nasyca Bogiem" czy karmi? Jezus w modlitwie daje się nam cały a jak jest z nami? Ile siebie ofiarujemy na Eucharystii, jak się do niej przygotowujemy, jak karmi nas medytacja, modlitwy wspólne w zakonie, ile w nich jest ciszy, obecności, "smakowania"?

DEON.PL POLECA

"Jedli i nasycili się wszyscy". Jakość modlitwy, jakość spotkania z Nim na modlitwie, może zaspokoić nasze głody. Tylko od nas zależy, na ile Go pragniemy.

Tekst ukazał się na blogu siostralucja.blog.deon.pl 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ

Kto się modli, słucha Słowa i przyjmuje sakramenty, ten doświadczy zmiany w swoim życiu, pojawią się w nim owoce. Jeśli zatrzymamy się tylko na poziomie wymagań moralnych i dobrej woli, pozostaniemy w tym samym miejscu...

Skomentuj artykuł

Mamy Jezusa na wyciągnięcie ręki. Czy umiemy Go spotkać?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.