Niedziele dla Tańca
Nowy cykl prezentacji spektakli tanecznych z różnych epok, od średniowiecza do współczesności. Przedstawienia o uniwersalnej, lekkiej i żartobliwej formule gwarantujące świetną zabawę dla widzów w każdym wieku, miłośników teatru, tańca, baletu i pantomimy.
Szachy wg J. Kochanowskiego
Poprzez taniec i pantomimę połączone z żywym słowem przedstawiony zostaje publiczności poemat pt. "Szachy" Jana Kochanowskiego, niemający sobie równych w mistrzowskim opisie królewskiej gry. Pełen wyobraźni i humoru tekst, przedstawiający postacie nie pozbawione uczuć i emocji, żywa i dynamiczna akcja, sprawiają, że dzieło to staje się wspaniałym materiałem do stworzenia spektaklu opartego na tańcu renesansowym i ruchu pantomimicznym. Sceny gry w szachy, ilustrowane pantomimicznym ruchem postaci w fantastycznych maskach, wprowadzają widza w baśniowy świat rozgrywek szachowych.
Balet o kawie do muzyki J.S. Bacha.
Spektakl wpisuje się w tradycję wystawianych w XVII i XVIII wieku baletów o tematyce fantazyjnej i egzotycznej. Stworzony został na bazie kroków oraz figur tańca barokowego, a także elementów ówczesnej pantomimy. To pełne humoru przedstawienie, które w warstwie fabularnej i muzycznej nawiązuje do słynnej "Kantaty o kawie" J.S. Bacha. Tancerze występują w fantastycznych kostiumach, przedstawiających elementy serwisu do kawy, które swym kształtem przypominają m.in. słynną w XVIII wieku porcelanę drezdeńską. Występujące w spektaklu dzieci - Ziarenka Kawy - nadają mu niepowtarzalnego uroku.
W starym kinie
Spektakl taneczny przenoszący widza w magiczny świat polskiego kina 20-lecia międzywojennego. Przywołując niezapomniane przeboje filmowe tamtych lat tancerze kreują charaktery i postaci utrwalone na filmowych taśmach. Bawiący się na przedwojennym balu goście, zainspirowani piosenkami z epoki, odtwarzają bohaterów i sytuacje zaczerpnięte z modnych filmów starego kina.
Skomentuj artykuł