Basia Turek: o to najbardziej walczę w życiu [ WIDEO]

Basia Turek: o to najbardziej walczę w życiu [ WIDEO]
(fot. Michał Lewandowski)
Logo źródła: DEON LIVE Redakcja DEON.pl

Basia przyznaje, że kiedy jest bardzo długo sama, czasem bywa jej trudno. Potem dodaje, co by odpowiedziała, gdyby ktoś ją zapytał, o co walczy.

Każdy jej dzień zaczyna się od czekania: "Czekam to chyba moje ulubione słowo, odkąd wyprowadziłam się z domu". Dopiero kiedy ktoś się pojawi, będzie mogła zacząć w pełni dzień. Swój wózek nazywa "tronem", żartobliwie mówi "mam wszędzie miejsce siedzące". 

Poza domem rodzinnym mieszka już od dziewięciu lat, a od roku sama. Jak sobie z tym radzi? Co robi, kiedy ktoś rano zapomni przyjechać? I co jest stałym punktem dnia? Posłuchajcie sami:

Barbara Turek w projekcie "W życiu chodzi o #COŚWIĘCEJ"

85% niepełnosprawności Basi Turek oznacza 100% zależności od drugiego człowieka. Czy można tak żyć? I to jak! Na spotkaniu opowiedziała nam, o jakie "więcej" chodzi w jej życiu. Kolejne odcinki już niebawem na DEON.pl.

Pozostałe odcinki znajdziesz TUTAJ.

*  *  *

#COŚWIĘCEJ czyli co?

Gdzieś głęboko coś nam mówi, że coś nie gra. Czujemy, że życie nie może kończyć się na gonitwie za nie wiadomo czym, nie wiadomo gdzie i nie wiadomo po co. Wiecie, o co chodzi, prawda? Dlatego właśnie ruszyliśmy z nowym projektem.

Takim, w którym jest przestrzeń i czas na spokojne poszukanie odpowiedzi na naprawdę ważne pytania. I na zainspirowanie się do piękniejszego życia.

W czasie naszych wcześniejszych spotkań gośćmi byli: s. Anna Bałchan, Janina Ochojska, Włodek Markowicz, Magda Wiśniewska, Jaciek Mela, Piotrek Żyłka, Grzegorz Kramer SJ, Łukasz Wojtusik, siostra Eliza i siostra Tymoteusza.

TUTAJ >> znajdziecie nagrania z poprzednich spotkań tego cyklu.

Poniżej publikujemy nagranie z całej rozmowy:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Barbara Turek, Dominika Frydrych

85% niepełnosprawności Basi Turek oznacza 100% zależności od drugiego człowieka. Czy tak można żyć? Można! I to jak!

Dla swoich rodziców okazała się wielkim zaskoczeniem – po jej narodzinach lekarze postawili diagnozę: córka nie będzie...

Skomentuj artykuł

Basia Turek: o to najbardziej walczę w życiu [ WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.