Bill Gates: nie daliśmy dzieciom smartfonów do 14. roku życia

Bill Gates: nie daliśmy dzieciom smartfonów do 14. roku życia
(fot. youtube.com)
tabletowo.pl / jb

Wszystko zaczęło się od tego, że jego córka za dużo grała na komputerze. Razem z żoną wprowadzili wtedy jasne zasady.

W ostatnim wywiadzie dla "Daily Mirror" Bill Gates opowiedział o tym, jak ograniczał dostęp swoich dzieci do technologii. Po pierwsze, ustalają rozsądną godzinę, kiedy nie korzystają już z telefonów (zasada "no screen time"), aby szybciej mogły zasnąć. Po drugie, próbują wykorzystywać je jak najlepiej, "podczas odrabiania lekcji" lub "do utrzymywania kontaktów z przyjaciółmi". 

DEON.PL POLECA
Mówił: "podczas posiłku nigdy nie kładziemy smartfonów na stół. Nie daliśmy żadnemu z dzieci telefonu komórkowego aż do czasu, gdy skończyły 14 lat, kiedy zaczęły się skarżyć, że inne dzieci dostawały je wcześniej".

>> Czy też spędzisz nad swoim smartfonem 10 lat swojego życia?

Co ciekawe, Steve Jobs w jednym z wywiadów także mówił o tym, że nie pozwala swoim dzieciom korzystać z iPada. Mówił: "ograniczamy w domu czas, który nasze dzieci spędzają z technologią". Uważał, że skutki korzystania z iPadów mogą być niebezpieczne.

W jaki sposób używanie tabletu szkodzi dzieciom?

Tablet, wbrew powszechnej opinii, nie jest neutralną zabawką. Nie rozwija wyobraźni. Nie daje radości - zobacz ten poruszający materiał pokazujący efekty używania sprzętu elektronicznego przez dzieci.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller

Święte kobiety wcale nie były doskonałe!

Ufały Bogu. Kochały. Rozwijały swoje mocne strony. Pozwalały, by bez względu na życiowe trudności wzrastało w nich dobro. Nie zawsze dawały radę. Czasem płakały. Popełniały błędy. Gubiły sens. Nie...

Skomentuj artykuł

Bill Gates: nie daliśmy dzieciom smartfonów do 14. roku życia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.