Borysz Szyc o walce z alkoholizmem: "Parę razy byłem bliski śmierci"

Borysz Szyc o walce z alkoholizmem: "Parę razy byłem bliski śmierci"
(fot. youtube.com)
youtube.com / pp

"Moją główną myślą była chęć odzyskania szacunku do siebie i to, żeby moja córka nie zobaczyła mnie już nigdy pijanego" - przyznaje aktor.

Producent telewizyjny, Marek Sekielski, przeprowadził serię wywiadów pt.: „Sekielski o nałogach”. Jednym z jego gości był Borys Szyc. Aktor szczerze opowiedział o swoim uzależnieniu od alkoholu i o tym, jak udało mu się przestać pić.

„Otworzyłem oczy i miałem olśnienie: już nie mogę, albo umrę albo idę dalej” – tak Borys Szyc wspomina dzień, w którym postanowił zmienić swoje życie.

Aktor przez wiele lat był uzależniony od alkoholu. W wywiadzie przyznał, że otwarte mówienie o nałogu było dla niego częścią terapii, to było „stanięcie w prawdzie”.

„Uzależnienie to choroba emocji, życie w nieustannym kłamstwie” – mówi Szyc. Opowiada o tym, że przez wiele lat tłumaczył sobie, że nie ma problemu z alkoholem, aż wreszcie podjął decyzję, że przestaje pić i zaczyna się leczyć. „Byłem na świeczniku pijąc, wiele lat robiłem z tego swój oręż, że jestem buntownikiem i takie życie mi się podoba. Na początku faktycznie tak było” – wspomina. Kiedy podjął decyzję o leczeniu uznał, że musi otwarcie o tym powiedzieć.

W wywiadzie z Markiem Sekielskim opowiedział o tym, jak wyglądało jego życie przed leczeniem. „Byłem blisko śmierci parę razy. Mam wielkiego farta, bo mam wytrzymały organizm i to wszystko przeżyłem” – mówi.

Borys Szyc mówi też o poczuciu winy, które nieustannie towarzyszy alkoholikom. „Zaniedbujesz pracę i bliskich, zaczynasz robić rzeczy, które nie mieszczą się w żadnych moralnych ani zdroworozsądkowych miarach”. Wspomina jak odebrano mu prawo jazdy za prowadzenie pod wpływem alkoholu. „Zupełnie mnie to nie otrzeźwiło” – kwituje.

Aktor wspomina, że wiele razy podchodził do leczenia, pierwszy raz około 13 lat temu, jako młody człowiek. „Czułem, że moje życie dopiero się zaczyna i absolutnie nie mieściło mi się w głowie, że miałoby się to odbywać bez alkoholu, bez szampana, bez wina” – opowiada. Kiedy wtedy usłyszał od terapeuty: „niech pan idzie i zdechnie na ulicy” to poczuł się obrażony. Nie był jeszcze gotowy na leczenie. Ostatecznie zaczął je cztery lata temu, a nie pije od pięciu.

„Moją główną myślą, była chęć odzyskania szacunku do siebie i to, żeby moja córka nie zobaczyła mnie już nigdy pijanego” – przyznaje aktor.

Posłuchajcie całego wywiadu: 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Meszuge
20,94 zł
34,90 zł

Nieustannie spadać w górę

Łatwo jest nie pić, kiedy się nie chce pić. Łatwo jest trzeźwieć, gdy zdrowie dopisuje, nic nie boli, rodzina kochająca i szczęśliwa, w pracy szanują, szef docenia, na koncie coraz większa...

Skomentuj artykuł

Borysz Szyc o walce z alkoholizmem: "Parę razy byłem bliski śmierci"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.