Chorował na raka, dziś sam leczy innych

Chorował na raka, dziś sam leczy innych
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. pl.depositphotos.com)
dm

Wiele lat temu Wojciech Wiese wygrał walkę z rakiem - chłoniakiem Hodgkina. Obecnie przygotowuje się do stażu lekarskiego. Myśli o pediatrii.

Wojtek był normalnym nastolatkiem, który lubił uprawiać sport. Wszystko zmieniło się, kiedy w wieku 17 lat usłyszał diagnozę, że jest chory na raka. Choć wcześniej nie miał problemów zdrowotnych, okazało się, że zachorował na chłoniaka. Miał problemy z oddychaniem, ponieważ w jego śródpiersiu wykryto duży guz. Był rok 2014.

Najpierw leczono go w szpitalu w Pile, a później został przewieziony na oddział onkologii do Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Poznaniu.

W szpitalu spędził dwa lata. W tym czasie przeszedł dwa przeszczepy szpiku kostnego.

W czasie progresji, czyli namnażaniu się komórek rokowych, Wojtek załamał się psychicznie. Dotarło do niego wtedy, że to, co lubi robić i co sprawia mu radość, jest pomaganie i zabawa z małymi pacjentami oddziału. Mając wówczas 17 lat i będąc w trakcie leczenia onkologicznego, Wojtek zaczął zastanawiać się nad przyszłym zawodem. Wcześniej myślał o zostaniu fizykiem, ale ostatecznie jego myśli pobiegły w kierunku medycyny.

Obecnie Wojtek jest w całkowitej remisji raka od 2015 roku.

I marzenie nastolatka spełniło się - Wojtek został lekarzem.

„Ciężko pracowałem. Nie udałoby się to jednak bez wsparcia wielu ludzi. To dzięki nim jestem tutaj. Dziękuje mojej wspierającej, kochającej i motywującej żonie. Rodzicom, którzy pierwsi zaufali mojemu marzeniu i postanowili zapłacić za moje studia. Personelowi medycznemu, że dzięki ich wiedzy i zaangażowaniu jestem zdrowy. Nauczycielom, którzy uczyli i inspirowali” - napisał na Facebooku.

W trakcie nauki w liceum, gdzie był objęty nauczaniem indywidualnym i dzięki zmianie profilu klasy na biologiczno-chemiczny, udało mu się zadać maturę i dostać na medycynę na Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

Praktyki lekarskie odbył w szpitalu, w którym kiedyś walczył o swoje życie. Wojtek przeszedł również psychoterapię, aby wyleczyć się do końca. Podkreśla, by nie bać się korzystać z pomocy rodziny, przyjaciół i psychoterapeutów.

W czerwcu br. Wojtek ukończył studia medyczne. Obecnie myśli o zostaniu pediatrą. Chce wspierać również innych chorych onkologicznie. 

dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Krystyna Dajka

Twój kolejny krok ku długowieczności!

Sięgnij po to, co podpowiada natura, i przejmij kontrolę nad swoim zdrowiem.

Z nowej książki Krystyny Dajki dowiesz się, jakie nawyki żywieniowe zapewnią ci długie życie w zdrowiu. Pomoże ci...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Chorował na raka, dziś sam leczy innych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.