Ma 101 lat i wziąż przyjmuje pacjentów. Poznajcie lekarza Christiana Chenay’a i jego sekret długowieczności

Ma 101 lat i wziąż przyjmuje pacjentów. Poznajcie lekarza Christiana Chenay’a i jego sekret długowieczności
Fot. Le Parisien / YouTube.com
PAP / tk

101-letni lekarz Christian Chenay medyczny staż rozpoczął w czasie II wojny światowej, a mimo to wciąż przyjmuje pacjentów. - To bardziej praca społeczna niż medyczna – przyznał Francuz, który został także zapytany o sekret swojej długowieczności.

Samorząd uhonorował 101-latka nagrodą za długą karierę medyczną. Laureat w rozmowie z dziennikiem "Le Parisien" przyznaje, że „to bardziej praca społeczna niż medyczna”. Christian Chenay wskazuje, że w regionie brakuje lekarzy, stąd jego długa aktywność zawodowa.

DEON.PL POLECA
Ponad 400 pacjentów pod opieką 101-latka

Najczęściej jego pacjenci zgłaszają się po recepty, ale lekarz, korzystając z nowocześniejszych technologii, uruchomił niedawno również zdalne konsultacje. Pod swoją opieka ma wciąż 425 pacjentów, relacjonuje "Le Parisien".

W 2020 r. w czasie pandemii COVID-19 Cheney, określający się jako pobożny katolik, opiekował się domem opieki dla zakonników. - Na początku nie byliśmy zaszczepieni, nie mieliśmy masek, miałem szczęście, że się nie zaraziłem – tłumaczy dziennikowi Chenay.

DEON.PL POLECA

W czasie II wojny światowej jako lekarz-stażysta Chenay został przymusowo zmobilizowany przez Niemców do leczenia epidemii tyfusu. Wspomina, że warunki pracy były ciężkie i brakowało podstawowych narzędzi i leków.

Sekret długowieczności

Chenay we wtorek otrzymał odznaczenie Rady Departamentu Doliny Marny za długie wykonywanie zawodu lekarza. Zapytany o sekret swojej długowieczności i dobrej formy Chenay odpowiedział, że "nie ma tajemnic. Zawsze jadłem nieregularnie i niezbyt dużo, prawie zawsze robię dwie rzeczy w tym samym czasie".

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ewa Dąbrowska

Dieta wspomagająca płodność kobiet i mężczyzn

Niepłodność – za tym jednym pojęciem kryje się wiele problemów i schorzeń, na które medycyna nie zawsze ma odpowiedź. Szczęśliwie z pomocą przychodzi nam sama Natura.

W swojej najnowszej...

Skomentuj artykuł

Ma 101 lat i wziąż przyjmuje pacjentów. Poznajcie lekarza Christiana Chenay’a i jego sekret długowieczności
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.