Czekamy z seksem do ślubu. Czy o to chodzi w czystości?

Czekamy z seksem do ślubu. Czy o to chodzi w czystości?
(fot. depositphotos.com)
Logo źródła: Miłujcie się Magdalena Kleczyńska

- Dla większości z nas czystość kojarzy się tylko i wyłącznie z wstrzemięźliwością seksualną. Ta definicja jest mało prawdziwa - mówi Magdalena Kleczyńska należąca do Ruchu Czystych Serc.

Czym jest czystość?

Magdalena Kleczyńska podkreśla, że "czystość to nieustanne trwanie w Bożej miłości i obecności". Zaznacza, że Ruch Czystych Serc to nie jest wspólnota tylko tych, którzy czekają z seksem do ślubu. Mówi: "Bardzo mi się podobała definicja, którą kiedyś usłyszałam na jednej z konferencji, że nie ma ludzi dobrych i złych na świecie. Okazuje się, że granica między dobrem i złem przebiega wewnątrz naszego serca. Wewnątrz każdego człowieka codziennie odbywa się bitwa pomiędzy dobrem, a złem. Każdy z nas może wnieść do świata dobro i zło. Podobnie jest z czystością". 

DEON.PL POLECA

Gdzie przebiega granica czystości?

Mówi wprost: "przebiega wewnątrz naszego serca". Zaznacza, że każdego dnia podejmujemy decyzję o tym, czy chcemy wybrać czystość. Równocześnie zdaje sobie sprawę z tego, że tym, którzy są na drodze czystości już dłużej, towarzyszą im przyjaciele i wspólnota, jest łatwiej. Nie chce dzielić ludzi na czystych i nieczystych. Mówi o tym, że wszystko zależy od tego, czy chcemy czystości.

Na koniec wyróżnia jej trzy rodzaje: teologiczną, osobistą i społeczną.

Posłuchaj o tym, czym się one charakteryzują oraz w jaki sposób razem ze swoją rodziną idą drogą czystości.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Andrzej Zwoliński

Cywilizacja śmierci chce zniszczyć czystość serca. Jedną z metod takiego działania jest celowe podważanie wartości tej postawy człowieka, którą określamy cnotą czystości. Jest to zjawisko szczególnie groźne, gdyż celem ataku stają się wrażliwe sumienia dzieci...

Skomentuj artykuł

Czekamy z seksem do ślubu. Czy o to chodzi w czystości?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.