Dlaczego etykietowanie innych tak bardzo ich niszczy?

Dlaczego etykietowanie innych tak bardzo ich niszczy?
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. pl.depositphotos.com)
dm

Maria nie jest hipopotamem, jej maż nie jest przegranym nieudacznikiem. Nie myślcie tak i tak nie mówcie - będziecie żyć zdrowiej i inni wokół was także - podkreślają autorzy książki „ABC twoich emocji”, którzy tłumaczą, że takie etykiety działają jak słowne zaklęcia, w których ludzie mogą tkwić latami, a nawet całe życie. Podpowiadają również, jak wyjść z takich błędnych przekonań o nas i o innych.

„Ślamazara”, „nieudacznik”, „pechowiec” czy „ofiara losu” - te słowa zastąp zdrowymi stwierdzeniami: „niepożądany wynik”, „niezamierzony rezultat” - podpowiadają autorzy.

DEON.PL POLECA
Zwracają m.in. uwagę na to, jak wielką krzywdę można zrobić drugiemu człowiekowi, negatywnie go etykietując.

W książce znajdziemy też odpowiedzi na pytania o to, jak radzić sobie z myślami, które są dla nas trucizną. Dlaczego niepowodzenie może być jednym z fundamentów powodzenia? W jaki sposób emocje wpływają na człowieka i jak odzyskać nad nimi kontrolę.

Dowiemy się również, dlaczego ważne jest oddzielenia zachowania człowieka od jego osoby. 

„ABC twoich emocji” to książka amerykańskich psychoterapeutów: Maxie C. Maultsby'ego, Mariusza Wirgi i Michaela deBernardi'ego. Na polskim rynku właśnie pojawiło się jej trzecie wydanie.

Autorem pierwszego wydania książki jest Maxie C. Maultsby prof. Uniwersytetu Howarda w Waszyngtonie, który zajmuje się terapią w nurcie poznawczo-behawioralnym (racjonalna terapia zachowania).

Nowe wydanie zostało poszerzone o wkład dyrektora medycznego onkologii psychospołecznej w Instytucie Onkologii im. Malcolma Todda w Long Beach Mariusza Wirgę i Michaela DeBernardi, który kieruje w Nowym Meksyku siecią Life Link.

dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
David Steindl-Rast

David Steindl-Rast OSB to ceniony mnich, pisarz i mówca; jego wykład w ramach konferencji TED ma ponad 3 miliony wyświetleń. W swojej bestsellerowej książce pokazuje, jak żyć w pełni. Kluczowy jest tu związek między modlitwą...

Skomentuj artykuł

Dlaczego etykietowanie innych tak bardzo ich niszczy?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.