Dziewczynka urodzona w Wigilię żyła tylko tydzień, ale uratowała dwójkę innych dzieci

Dziewczynka urodzona w Wigilię żyła tylko tydzień, ale uratowała dwójkę innych dzieci
(fot. Janko Ferlič / Unsplash)
People / kk

Krysta i Derek spędzili tylko tydzień córeczką Rylei. Wiedzieli, że nie będzie miała dużo czasu, lecz i tak zdecydowali się na poród dziewczynki.

Krysta Davis była w 18 tygodniu ciąży, gdy dowiedziała się, że dziecko nie urodzi się zdrowe. U Rylei zdiagnozowano bezmózgowie. Lekarze poinformowali 23-letnią matkę i jej partnera Dereka o tym, że dziecko nie przeżyje dłużej niż 30 minut po urodzeniu.
"Moje serce pękło" - mówi Krysta dla magazynu "People". "Już wcześniej poroniłam, z tą ciążą też były problemy. Ciężko było to zaakceptować" - dodaje Amerykanka.
Lekarze dali rodzicom dwie opcje: albo aborcja, albo zdecydują się na kontynuowanie ciąży, zaś po śmierci dziecka, przeznaczą jego ciało na organy do przeszczepów dla najmniejszych pacjentów.
"Zdecydowaliśmy, że nawet jeśli nie jest nam dane zamieszkać z naszą córeczką, to nie chcemy żeby inna matka przechodziła przez to, co nas spotkało" - opisują rodzice. Krysta i Derek nie usunęli ciąży, a Rylei urodziła się w Wigilię Bożego Narodzenia.
"To było najbardziej przejmujące uczucie miłości w całym moim życiu" - podkreśla Derek, ojciec dziecka. "Gdy tylko na nią spojrzałem, wiedziałem, że nigdy nikogo bardziej nie pokocham".
Opublikowany przez Rylei Arcadia: An Unexpected Journey Wtorek, 25 grudnia 2018
Dziewczynka wbrew przewidywaniom lekarzy przeżyła cały tydzień i zmarła w Sylwestra. "W niespodziewany tydzień z naszą córeczką zmieściliśmy miłość, którą można okazać przez całe życie. Ona cały czas się uśmiechała, była takim dobrym dzieckiem" - wspominają.
Po śmierci dziewczynki, zastawki z małego serduszka otrzymała dwójka innych dzieci, zaś jej płuca skierowano na badania.
"Bardzo nam pomogła świadomość, że mogliśmy ulżyć innym kobietom, które znajdowały się w podobnej sytuacji do naszej i wysłuchać ich historii. Wiedza, że śmierć Rylei dała dalsze życie dwójką innych dzieci bardzo pokrzepiła nasze serca" - podsumowują Krysta i Derek.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
kard. Luis Antonio G. Tagle, Lorenzo Fazzini, Gerolamo Fazzini
27,93 zł
39,90 zł

Czego potrzebuje Kościół, by sprostać wyzwaniom nowoczesności

Przyjaciele mówią na niego „Chito”. Tym zdrobnieniem posługuje się na swoim koncie na Twitterze. Nie zmieniła tego nawet nominacja kardynalska w 2012 r. 

Luis Antonio Tagle wyróżnia...

Skomentuj artykuł

Dziewczynka urodzona w Wigilię żyła tylko tydzień, ale uratowała dwójkę innych dzieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.