Gdzie są granice dawania w małżeństwie? Świetna seria wideo dla małżonków

Gdzie są granice dawania w małżeństwie? Świetna seria wideo dla małżonków
Fot. Taisiia Stupak / Unsplash.com
Teobańkologia / Facebook.com / mł

Ile trzeba dawać z siebie w małżeństwie? Gdzie są granice tego dawania? Co robić, gdy drugiej stronie się nie chce? Na te pytania opowiadają Roksana i Andrzej Cwynarowie, szczęśliwe małżeństwo z 21-letnim stażem i trójką dzieci.

We współpracy z „Teobańkologią” - prowadzonym przez ks. Teodora Sawielewicza kanałem na Youtube – Roksana i Andrzej przygotowali osiem krótkich filmików. Nagrania pokazują małżeństwo pod różnymi kątami i odpowiadają na życiowe pytania, z którymi mierzy się niemal każda para po ślubie. Celem serii zatytułowanej „Akcja – relacja. Miłość i ekonomia, czyli jak mnożyć dobro w relacji” jest wsparcie małżeństw w budowaniu dobrej relacji. Na pytanie o to, gdzie w małżeństwie są granice dawania, odpowiadają w drugim odcinku serii pt. „To jest moje. Nie ruszaj.".

DEON.PL POLECA
Krótkie filmy o małżeństwie i relacjach

„W cyklu 8 skondensowanych filmów mamy dla Was wiele wartościowych treści w małym, wręcz kieszonkowym formacie. Możecie je odtworzyć w dowolnym miejscu i czasie – razem z drugą połową, przy porannej kawie, czy w tramwaju. W „Akcja - relacja” porozmawiamy o miłości i ekonomii, czyli o pomnażaniu dobra w relacjach. Te mini rekolekcje są realną formą pracy nad więzią z innymi ludźmi, a wszystko po to, by być razem bliżej Boga. Zapraszamy wszystkich, którzy żyją w jakiejkolwiek relacji, bo właśnie budowaniu relacji oddamy całą uwagę.” – czytamy w opisie serii.

DEON.PL POLECA

Czy dobre pary się kłócą? Co zamiast cichych dni?

O czym mówią w pozostałych nagraniach Andrzej i Roksana? Odpowiadają m.in. na pytania, czy dobre pary się kłócą, czy w małżeństwie wszystko musi być wspólne albo czy to prawda, że „jeśli zazdrości, to znaczy, że kocha”. Co zamiast cichych dni? Czy da się z nich zrezygnować? Co jest najważniejsze w małżeńskiej codzienności i dlaczego konie muszą ciągnąć wóz razem? Cwynarowie zastanawiają się też, co wtedy, gdy męża i żonę rozłączy śmierć, gdy coś się rozsypie, gdy przeminą piękne uczucia. Czy to koniec?

Akcja odbywa się w ramach Tygodnia Małżeństwa

Seria filmów to jedna z akcji w ramach Tygodnia Małżeństw, który trwa w ponad 20 krajach w dniach od 7 do 14 lutego. To społeczna inicjatywa, zapoczątkowana w 1997 roku przez brytyjskie małżeństwo - Richarda i Marie Kane, której celem jest pokazanie wartości i piękna małżeństwa. 

Roksana i Andrzej Cwynarowie poza tym, że są małżonkami i rodzicami, są także założycielami Fundacji dla Rodziny, która na wiele sposobów wspiera w rozwoju rodziny i małżeństwa. Formują się w Domowym Kościele (gałęzi Ruchu Światło-Życie). 

Filmy z serii „Miłość i ekonomia, czyli jak mnożyć dobro w relacji” są publikowane codziennie o 7:30 na youtube'owym kanale Teobańkologii.

Źródło: Teobańkologia / Facebook.com 

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Betty Drescher, John Drescher

Każdy dzień to okazja, żeby pokochać na nowo

Jedną z najtrafniejszych definicji miłości wypowiedział ktoś, kto miał za sobą wiele lat małżeństwa: „Miłość jest tym wszystkim, przez co się razem przeszło”.

John i Betty Drescherowie...

Skomentuj artykuł

Gdzie są granice dawania w małżeństwie? Świetna seria wideo dla małżonków
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.