Bp Włodarczyk: podziwiam was, że idziecie pod prąd

Bp Włodarczyk: podziwiam was, że idziecie pod prąd
Fot. Dobre Media Nowej Ewangelizacji / YouTube.com
KAI / tk

- Podziwiam was, że idziecie pod prąd. W czasach, w których pojawiły się nurty i ideologie, uderzające w powołanie do małżeństwa i rodziny – mówił bp Krzysztof Włodarczyk podczas spotkania z doradcami życia rodzinnego.

Bydgoski Zespół Szkół Katolickich – Pomnik Jana Pawła II był miejscem spotkania dla doradców życia rodzinnego. – Bardzo dziękuję, że jesteście i trwacie w tej misji. Całe to dzieło na nowo oddaję Bogu, by na wszystkie działania spojrzał z miłością i dalej je prowadził – mówił w czasie Mszy św. bp Krzysztof Włodarczyk.

Po modlitwie ordynariusz wręczył wyróżnienia i medale doradcom odchodzącym na emeryturę. – Medal z wizerunkiem Matki Bożej Pięknej Miłości jest znakiem wdzięczności wobec tych, którzy oddają całych siebie w posłudze dla małżeństw i rodzin, tak często dotkniętych kryzysami i trudnościami – zauważył diecezjalny duszpasterz rodzin i kobiet ks. Arkadiusz Muzolf.

W gronie odchodzących doradców znaleźli się: Zofia i Kazimierz Tucholscy, Maria i Krzysztof Michalscy, Lidia i Tadeusz Balcer oraz Grażyna Frymark. – Cieszę się że 25 lat swojego życia mogłam poświęcić pracy w Katolickim Poradnictwie Rodzinnym. Było to bogate doświadczenie kontaktu z młodymi ludźmi, przygotowującymi się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Te lata ukształtowały we mnie niezwykle mocne przekonanie, że zaproszenie Pana Boga do codzienności małżeńskiej, rodzinnej, wzmacnia więzi, pogłębia jedność i daje siłę do pokonania trudności – powiedziała Grażyna Frymark.

DEON.PL POLECA

Natomiast w gronie wyróżnionych znaleźli się doradcy: Zofia But, Agnieszka i Grzegorz Glama, Jolanta i Dariusz Lis, psychoterapeuta Renata Czarnecka i prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Diecezji Bydgoskiej Zofia Świerczewska.

– To wyróżnienie jest dla wszystkich członków stowarzyszenia, którzy służą na rzecz rodziny. Mając na uwadze przemiany społeczne, ekonomiczne i kulturowe, to właśnie rodziny wymagają od nas wsparcia, zwłaszcza tego duchowego – powiedziała Zofia Świerczewska.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. Jerzy Lech Kontkowski SJ

Pięknie wydany edytorsko Modlitewnik, pomyślany jest jako "pamiątka" sakramentu małżeństwa. Opracowanie graficzne dobrane tematycznie do tego ważnego wydarzenia i przygotowane pierwsze strony na wpisy okolicznościowe tworzą w sposób zamierzony taki klimat.

Modlitewnik - Pamiątka sakramentu...

Skomentuj artykuł

Bp Włodarczyk: podziwiam was, że idziecie pod prąd
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.