Marcin Gomułka: seks zaczyna się w kuchni. I nie tak, jak myślicie

Marcin Gomułka: seks zaczyna się w kuchni. I nie tak, jak myślicie
Monika i Marcin Gomułkowie/Fot. youtube.com/BÓGowscy
BÓGowscy / kh

- Seks się zaczyna w kuchni. Jak wy nie potraficie ze sobą pogadać, no to nie ma bata, nie będzie seksu. Nie będzie takiego, jak pragnie twoja żona, pragnie twój mąż. Wszystko zaczyna się od dialogu - mówi Marcin Gomułka w czasie rozmowy na kanale BÓGowscy w ramach Sex Project.

Monika i Marcin Gomułkowie to młodzi ewangelizatorzy, rodzice trójki dzieci, autorzy kanału Początek Wieczności. W ramach projektu Sex Project, prowadzonego przez małżeństwo Bukowskich, opowiadają o intymności w swoim małżeństwie, o antykoncepcji, przyjemności, prokreacji i czystości z "odzysku".

Marcin i Monika szczerze dzielą się swoimi zmaganiami z seksualnością. W nagraniu mówią o swoim postrzeganiu małżeństwa i doświadczeniach z nim związanych. Dużą uwagę przywiązują również do tego, co działo się przez wejściem w małżeństwo. W rozmowie Marcin  wyjaśnia, czym według niego jest małżeństwo. Jak mówi, polega ono na tym, że jest się zaproszonym do świata zupełnie innej osoby.

- Kiedyś myślałem, że w seksie chodzi o to, żebym ja miał przyjemność, a dzisiaj uczę się tego, że nie o to chodzi. To dodatek do tego, że ja chcę kochać - mówi.

DEON.PL POLECA

O życiu przed ślubem w kontekście seksu i tym, jakie podejście do niego miał jej przyszły mąż, mówiła też Monika.

 - Pokazał mi tym czasem przed ślubem, że on na mnie czeka. I jeśli będzie trzeba, zajdzie jakakolwiek taka potrzeba, że będziemy musieli na siebie poczekać przez jakiś czas, to po prostu jest do zrobienia - podzieliła się.

Jakie jest najważniejsze doświadczenie twórców Początku Wieczności, gdy mowa o intymnej relacji między mężem i żoną? Marcin ujął je tak:

- Każdą relację trzeba zbudować na bliskości. Jak tej bliskości nie ma między małżonkami, to choćby nie wiem co, nie będzie seksu. A przynajmniej nie będzie go takiego, do jakiego jesteśmy zaproszeni.”

Wysłuchaj całości rozmowy:

BÓGowscy / kh

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
George Augustin

Wy, rodziny, jesteście nadzieją Kościoła i świata! Bóg – Ojciec, Syn i Duch Święty – stworzył ludzkość na swój obraz, aby miała ona udział w Jego miłości, aby była rodziną rodzin i cieszyła się tym...

Skomentuj artykuł

Marcin Gomułka: seks zaczyna się w kuchni. I nie tak, jak myślicie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.