KAI / drr
Trzecie dziecko pozostawiono dziś w "oknie życia", mieszczącym się przy Domu Dziecka nr 1 w Poznaniu. - Chłopiec ma dwa dni i na imię Dawid, informacje te były zamieszczone na karteczce przyczepionej do rączki noworodka - powiedział KAI ks. Tomasz Ren. Jest to już drugi chłopiec pozostawiony w tym roku w poznańskim "oknie życia".
Andrea Sabbadini / Imago
Przykład włoskiej ustawy o in vitro powinien być przestudiowany w Polsce - jego rozwiązania są podobne do tych, które proponuje się jako model odpowiedni dla naszego kraju.
Techniki wspomaganego rozrodu - postęp czy zagrożenie?
Przeprowadzone w 2012 roku przez CBOS badania wykazały, że blisko 80 proc. Polaków akceptuje zapłodnienie pozaustrojowe in vitro, tylko 20 proc. jest mu przeciwne. Tymczasem - jak podkreślają przedstawiciele Kościoła - jest to procedura niegodziwa i nieetyczna niezależnie od wyznawanej religii i światopoglądu, która z wielu powodów powinna wzbudzać powszechny sprzeciw.
Ks. Marek Dziewięcki przytacza fakty, o których nie mówi się podczas debaty publicznej w sprawie in vitro!
Ośrodek Adopcyjny "Dzieło Pomocy Dzieciom" / br
Tradycyjnie w pierwszą niedzielę grudnia, w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa oo. Jezuitów oraz na Akademii Ignatianum odbyły się kolejne, już szóste Małopolskie Spotkania Rodzin Adopcyjnych.
Podczas zabiegu in vitro mogło dojść do pomyłki. Dziecko urodziło się w sierpniu 2014 r. i ma wiele wad wrodzonych. Badania DNA potwierdziły, że 30-latka nie jest biologiczną matką dziewczynki.
youtube.com / ak
Dziecko, które mieszka w brzuchu mamy, jeszcze nie potrafi rozmawiać z nią za pomocą słów. Ale...
gofundme.com / ABC News / slo
Nowozelandczyk Samuel Forrester, będąc na stażu w Armenii poślubił ormiankę Ruzanę Badaljan. 21 stycznia 2015 r. przyszedł na świat ich synek. Chłopczyk urodził się z zespołem Downa.
KAI / psd
Nie wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej zgodziły się na wprowadzenie pigułki ellaOne bez recepty. Przykład Węgier pokazuje, że aby utrzymać sprzedaż pigułki na receptę, wystarczy zmienić lub znowelizować ustawę. Polski resort zdrowia uważa jednak, że musiał dostosować się do rozporządzenia Komisji Europejskiej.
Forum Kobiet Polskich / slo
Forum Kobiet Polskich "Kobieta w Świecie Współczesnym", skupiające 53 organizacje kobiece, zdecydowanie sprzeciwia się dopuszczeniu w Polsce tzw. antykoncepcji awaryjnej inaczej zwaną "dzień po" bez recepty.
Poprzez Adopcję na odległość przyszła do nas Afryka ze świadectwem potrzeby dzielenia się miłością. Te adoptowane dzieci - nasze dzieci - nadają głębszy sens także naszej codzienności.
dr inż. Antoni Zięba
W Polsce trwają prace nad ratyfikacją Konwencji Rady Europy "o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej". Inż. Antoni Zięba w najnowszym odcinku videobloga pro-life apeluje: zablokujmy wspólnie ratyfikację tego szkodliwego dokumentu.
AM
Z pewnością podjęcie decyzji o staraniu się o adopcję nie należy do najłatwiejszych w życiu. Czas, jaki musi upłynąć, bywa bardzo różny. Niektóre osoby potrzebują kilku godzin, u innych myśl o adopcji dojrzewa latami.
Nikt nie powiedział małżonkom: musicie być idealni. Małżeństwo, tak jak każde powołanie, to jest droga wzrastania. Pewien ideał, do którego dążymy z Maciejem Soszyńskim OP rozmawia Katarzyna Kolska.
Wraz z legalizacją w Belgii eutanazji dla dzieci, śmierć stała się tam wartością samą w sobie i jeszcze jednym, banalnym produktem na półce idei. Teraz zdjęto z niego nawet naklejkę "Dozwolone od lat 18". Niestety, kierunek w który zmierza zachodnia Europa wydaje się początkiem jej końca.
Dr. inż. Antoni Zięba
Aborcja była dla niej usługą, jak wiele innych. Zastosowała odpowiednie techniki sprzedaży, reklamy, marketingu. Szkoliła personel, posiadała wyspecjalizowane call center. Miała swój - jak to się mówi w biznesowym slangu - "target": nastolatki.
Wykorzystywanie retoryki, jakoby Kościół powoływał się jedynie na objawioną prawdę lub, co gorsza, na własne uprzedzenia wobec nauki lub małżeństw niemogących doczekać się potomstwa, jest wielce niesprawiedliwe i nierzetelne. Kościół nie potępia żadnego człowieka, ale piętnuje grzech.
s. Antonina Wojdyła CSS / KAI / slo
Pierwsze "Okno życia", czyli miejsce, gdzie matka może anonimowo pozostawić swoje nowo narodzone dziecko bez narażania jego zdrowia i życia, otwarto w Krakowie 5 lat temu. Od tego czasu w całym kraju powstało już 40 takich miejsc.
Wiele kontrowersji wzbudził niedawny wyrok unijnego Trybunału Sprawiedliwości uznający, że "organizm niezdolny do rozwoju nie jest embrionem".
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.description }}