Pycha i arogancja największych bogaczy

Pycha i arogancja największych bogaczy
Pomiędzy cynicznym promowaniem aborcji w krajach rozwijających się a nazistowską, bolszewicką, maoistowską i każdą rasistowską przemocą, która ma zapewnić własnym narodom czy całej ludzkości świetlaną przyszłość, przebiega bardzo cienka granica lub też nie ma jej wcale. (fot. Titanas / flickr.com)
8 lat temu
Józef Augustyn SJ / slo

Gdybym czytał o tym w jednym z brukowców, nie uwierzyłbym. Pomyślałbym - pewnie to plotka miłośników spiskowej teorii dziejów. Ale rozpisywała się o tym szeroko codzienna prasa, komentowano tę informację w telewizji. W maju 2009 roku na Manhattanie w Nowym Jorku miało miejsce tajne zebranie najbogatszych tego świata. Brał w nim udział między innymi Ted Turner, król mediów, oraz Bill Gates, założyciel Microsoftu.

Obradowali na temat przeludnienia planety. "Światowa populacja osiągnie 9,3 miliarda w 2040 roku. Za pomocą kontroli narodzin możemy zatrzymać wzrost na poziomie około 8,3" - perorował Gates. To nie tylko jałowe obrady. Za nimi idą wielkie pieniądze. Buffett, najbogatszy człowiek świata, finansował pigułkę aborcyjną RU-486 (w Polsce niedostępna), a Gates swymi miliardami wspiera kliniki aborcyjne.

Św. Ignacy Loyola w Ćwiczeniach duchownych daje medytację o królestwie szatana. Opisuje w niej Lucyfera, który zwołuje swych podwładnych i rozsyła ich po całym świecie. Napomina ich, by zarzucali na ludzi swe piekielne sieci. Najpierw mają ich kusić chciwością bogactw. A kiedy nasycą swą chciwość, szatani mają ich nakłaniać do próżnej chwały. A gdy i to zdobędą, wysłannicy Lucyfera winni kusić ich do bezmiernej pychy. Gdy bowiem tę posiądą, otworzy się przed nimi droga wszelkiego występku.

W historii świata nikt nigdy nie sterował rozwojem całej ludzkości. A kierujący się bezmierną pychą tyrani, którzy usiłowali zdobyć panowanie nad światem, po ograbieniu i wymordowaniu wielu narodów sami kończyli żałośnie. W swym pysznym zaślepieniu podejmowali decyzje leżące u źródeł ich klęski. Tak było w starożytności, średniowieczu i tak było w XX wieku - wieku tyranów ludobójców.

Jeden z biografów Gatesa podaje, że multimiliarder nie tylko panicznie boi się przeludnienia, ale też bardzo nie lubi religii. Nic dziwnego. Nie ma na niebie miejsca dla dwóch bogów. Wszyscy tyrani lekceważyli religię i nienawidzili jej. Żołnierze Napoleona bezcześcili kościoły i gwałcili zakonnice tak samo jak bolszewicy. Naziści robili to samo, wykazując się przy tym swoim umiłowaniem do porządku. Pomiędzy cynicznym promowaniem aborcji w krajach rozwijających się a nazistowską, bolszewicką, maoistowską i każdą rasistowską przemocą, która ma zapewnić własnym narodom czy całej ludzkości świetlaną przyszłość, przebiega bardzo cienka granica lub też nie ma jej wcale.

We wszystkich tych wypadkach chodzi przecież o jedno: przybieranie pozy boga, który przypisuje sobie władzę nad życiem i śmiercią innych. I nie jest już ważne, czy morduje się kapitalistów, kułaków, Żydów, Tutsi, Hutu czy "tylko" nienarodzone dzieci. To przecież istoty ludzkie. One chcą żyć. I mają do tego pełne prawo. Historia dowiodła aż nadto, że mordowanie jednych, by mogli żyć drudzy, to piekło na ziemi.

Kto ufa bogactwu, upadnie (Prz 11,28).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Pycha i arogancja największych bogaczy
Komentarze (12)
P
psychiatra
15 września 2011, 18:21
~Debil DROBI DEBILU! SZANOWNY PANIE DEBILU, "DEBIL" TO OKRESLENIE MEDYCZNE... Debilizm – to stan upośledzenia umysłowego w stopniu lekkim.  NIE OBRAZAJ LUDZI CHORYCH. NIGDY PRAWDZIWY DEBIL, NIE NAZWAŁBY SIE W TEN SPOSOB. TO LUDZIE CHORZYY, ALE BARDZO WRAZLIWI, DOBREGO SERCA I POWAZNIE TRAKTUJACY SIEBIE. CZY ABY JESTES PEWNY, ZE W PANA WYPADKU CHODZI TYLKO O LEKKIE UPOSLEDZENIE?   
D
Debil
15 września 2011, 10:29
A ja myślę, że to jest zwykła bezradność wobec problemu a nie zaplanowany satanizm. Ci ludzie nie wiedzą co mają robić. Jak ci ludzie nie mają bać się religii jak nie wiedzą, jak mają pracować, jak żyć, jak nie wiedzą, że mogą być nieśmiertelni. Może o tym o. Augustyn napisałby książkę - co zrobić, aby być nieśmiertelnym. Nie uda się za pierwszym razem, nic nie szkodzi, uda się za kolejnym, nie ta droga, za jakiś ktoś wskaże lepszą. A, ze jest to możliwe, to jest to napisane wprost w Piśmie Świętym, w Starym i Nowym Testamencie, od patriarchy Henocha przez Psalmy do mowy Chrystusa po Zmartwychwstaniu (wcześniej by nie uwierzyli). Bo tak to pozostaje moralna wyższość, jaki to ten świat jest zły i jak to ja nie mam racji. Problem polega na tym, że od pewnego progu świętości wszyscy mogą być bogaci, a nędza zanika. Ale tego jakoś o. Augustyn nie za bardzo chce wytłumaczyć. Ciekawe dlaczego? Satanista, zła wola, głupota, zmowa z wielkimi tego świata - łatwo jest przypisywać epitety, gorzej robić coś konkretnego dla ludzi. A jakby taki Gates z Turnenrem się dowiedzieli, że mogą być silniejsi niż całe piekło (każdy z osobna :) ), że szatan nie ma im nic do zaproponowania a Bóg wszystko, czyli samoego Siebie, co powyższe jest tylko skromnym przejawem, to chyba by zaczęli sponsorować Konsystorz w sprawie nowych wytycznych jak to osiągnąć. Albo Sobór Watykański obrdujący nad tym jak to zrobić. Ale jak widać satanizm jest tak powszechny, że takie ,,bezradne" głosy dobrze się wpisują w sianie atmosfery niemocy. Jak widać o. Augustyn w tym bryluje. Nieźle, ojcze i jak jest ojciec satanistą czy nie.
F
franek
14 września 2011, 21:04
To, że katolicy chodzą do hipermarketów w niedzielę to przecież wina tych hipermarketów albo rządu, że na to pozwala. To że katolicy korzystają z pigułek aborcyjnych to wina producentów pigułek, itd., itd. Poczytajmy sobie o złych czynach ludzkich, o ludziach niewierzących. No i my katolicy mamy wtedy lepsze samopoczucie - to nie my !!! Nasze lenistwo w głoszeniu Słowa Bożego, nasze niedowiarstwo, nasz brak wiedzy religijnej - to wszystko jest usprawiedliwione istnieniem zła! Gdyby zła nie było, to przecież nie grzeszylibyśmy! No nie?
H
hejo
13 września 2011, 12:45
 Buffet Buffetem,Gates Gatesem,a gdzie katolicka moralność zakazujaca aborcji,gdzie katolicka swiadomosć,jak  ciężki jest grzech aborcji,gdzie świadomosc ekskomuniki za ten grzech?
A
alu
13 września 2011, 12:09
Ojcze Jozefie, z calego serca dzieki, za poruszenie tak istotnego, dla nas ludzi tematu i mowienie glosno o tym co wielu szepcze sobie do ucha. Zlo nalezy obnazac i nazywac po imieniu.
J
Jola
13 września 2011, 06:47
<a href="http://www.msnbc.msn.com/id/44484785/ns/business-us_business/?GT1=43001">http://www.msnbc.msn.com/id/44484785/ns/business-us_business/?GT1=43001</a>
J
Jola
13 września 2011, 06:43
Oto co piszą o Warren Buffett: http://www.msnbc.msn.com/id/44484785/ns/business-us_business/?GT1=43001
L
leszek
13 września 2011, 00:02
Na stronie Parental Parenthood można znaleźć ciekawe wyznanie: "I have spent  years learning how to take care of women’s health. But because of my religious beliefs, I didn’t provide abortions right away. It took me a while to realize that by refusing to end a woman’s pregnancy when she decides abortion is the best course for her, I was compounding her suffering, the very opposite of my goals as a physician." Spędziłem lata ucząc się sprawowania opieki nad zdrowiem kobiet. Ale z powodu moich przekonań religijnych, nie dopuszczałem możliwości dokonywania aborcji. Trochę czasu zajęło mi uświadomienie sobie, że odmawiając kobiecie przerwania niechcianej ciąży, stawałem sie przeczyną jej cierpień, więc czegoś całkowicie przeciwstawnego mojej misji jako medyka. "I nic dziwnego; wszak i szatan przybiera postać anioła światłości. Nic więc nadzwyczajnego, jeśli i słudzy jego przybierają postać sług sprawiedliwości" 2 KOR. 11,4.13-15
Ż
Życzliwy
12 września 2011, 20:41
Mosher’s group, at Microsoft’s 2003 annual shareholders meeting, failed to win approval for a motion to stop Microsoft from directly contributing to charities, citing its support for Planned Parenthood. <a href="http://www.lifenews.com/2006/06/26/nat-2369/">http://www.lifenews.com/2006/06/26/nat-2369/</a> A zatem nie tylko Gates, ale i Microsoft bezpośrednio wspierają Planned Parenthood. Planned Parenthood jest największym wykonawcą aborcji w USA. Oficjanie nazywają siebie organizacją dobroczyną troszczącą się o zdrowie kobiet. Przy okazji bardzo wiele dużych amerykańskich firm przekazuje pieniądze do Planned Parenthood.
Ż
Życzliwy
12 września 2011, 20:22
Nie Buffer a Buffett. Dobry artykuł!
MO
MS Office...
12 września 2011, 19:21
 ...i nie używajmy Windows'a. A taki fajny był z niego chłopak...? ;-)
I
iga
12 września 2011, 16:02
Modlmy sie za nich.

Skomentuj artykuł

Pycha i arogancja największych bogaczy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.