"Wiem, że za 3 tygodnie stracę włosy, chorobę traktuję jak zadanie"

"Wiem, że za 3 tygodnie stracę włosy, chorobę traktuję jak zadanie"
(fot. prywatne archiwum Janiny Ochojskiej)
tvn24.pl/ ed

- Może powiedzą: ma raka, nie będziemy na nią głosować, a może: rak jest uleczalny, to nie ma znaczenia - mówi Janina Ochojska i opowiada o swoim kandydowaniu do Parlamentu Europejskiego wbrew trudnym okolicznościom.

"Choruję na raka piersi". Janina Ochojska podzieliła się ostatnio bardzo smutną wiadomością. O diagnozie dowiedziała się kilka dni temu. "Nie badałam się przez trzy lata" - powiedziała założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej w filmie opublikowanym na Twitterze. "Apeluję do wszystkich kobiet, aby badały się jak najczęściej". Zobacz nagranie >>

W święta wypoczęłam, teraz - do roboty! 

W rozmowie dla tvn24 mówi, że czuje, iż podoła obowiązkom i nowym wyzwaniom, a jeśli tak się nie stanie, zrezygnuje. Informacją o nowotworze podzieliła publicznie tylko ze względu na kandydowanie do Parlamentu Europejskiego, chciała być uczciwa. Nie wie, jaki wpływ ta wiadomość będzie miała na potencjalnych głosujących.

- Może powiedzą: ma raka, nie będziemy na nią głosować, a może: rak jest uleczalny, to nie ma znaczenia - mówi pani Janina. - W święta wypoczęłam i spędziłam je z przyjaciółmi, a teraz - do roboty!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Żak SJ
18,83 zł
26,90 zł

Rozliczenie z problemem pedofilii w polskim Kościele

Ujawnienie skali wykorzystywania seksualnego nieletnich przez osoby duchowne wstrząsnęło Kościołem w Polsce i na świecie. Reakcje hierarchów były skrajne: od lęku przed ujawnieniem długo skrywanej prawdy po chęć...

Skomentuj artykuł

"Wiem, że za 3 tygodnie stracę włosy, chorobę traktuję jak zadanie"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.