„Supermama” uratowała życie swojemu miesięcznemu dziecku

„Supermama” uratowała życie swojemu miesięcznemu dziecku
Olga i jej miesięczne dziecko (Twitter/@lapatina)
Twitter/dm

To prawdziwa „Supermama” – tak piszą o Oldze zagraniczne media. Ukrainka uratowała życie swojemu miesięcznemu dziecku, zasłaniając je swoim ciałem podczas rosyjskiego bombardowania Kijowa. Dzięki jej poświęceniu, dziecku nic się nie stało. Sama kobieta został jednak ciężko zraniona odłamkami, które pochodziły z wybuchu.

Informację o stanie zdrowia kobiety i jej dziecka przekazała we wpisie na Twitterze Anastasiia Lapatina, która pracuje dla „Kyiv Independent”. 

Olga pozostaje obecnie pod opieką lekarzy w dziecięcym szpitalu Ohmatdyt w Kijowie.

Na zdjęciu, które obiegło sieć, widzimy owiniętą termicznym kocem Olgę karmiącą piersią swoje miesięczne dziecko, które chwilę wcześniej uratowała.

Skala zniszczeń dokonanych przez rosyjskich agresorów rośnie z dnia na dzień. W wyniku walk giną nie tylko żołnierze, ale również cywile. Jednym z najbardziej jak dotąd wstrząsających i barbarzyńskich wydarzeń w trakcie rosyjskiej agresji na Ukrainę było zbombardowanie 2 marca br. przez wojska Władimira Putina szpitala położniczego w Mariupolu. 

Twitter/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Bartosz Rajewski

Ostatni i rozstrzygający głos ma Słowo.
abp Grzegorz Ryś

Bóg jest. Trwa przy nas, choć w tym pandemicznym czasie chaosu, niepewności, a dla wielu również przejmującej samotności, stał się Kimś bardzo dalekim. Czujemy się obco...

Skomentuj artykuł

„Supermama” uratowała życie swojemu miesięcznemu dziecku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.