Katia uratowała życie młodszemu bratu. Zełenski odwiedził bohaterkę w szpitalu [WIDEO]

Katia uratowała życie młodszemu bratu. Zełenski odwiedził bohaterkę w szpitalu [WIDEO]
Prezydent Zełenski odwiedził w szpitalu rannych z obwodu kijowskiego (Fot. president.gov.ua)
president.gov.ua/Youtube

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odwiedził w szpitalu rodzinę Vlasenko, która została ostrzelana przez rosyjskich żołnierzy podczas ewakuacji z miasta Vorzel w obwodzie kijowskim. Zełenski szczególnie podziękował 16-letniej Kati, która podczas ostrzału samochodu, którym uciekała ze swoją rodziną, uratowała życie 8-letniemu bratu.

Rodzina Vlasenko przeniosła się z Krymu do obwodu kijowskiego po rozpoczęciu rosyjskiej okupacji półwyspu, ponieważ nie chciała przyjąć rosyjskiego obywatelstwa.

Kiedy Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę na pełną skalę w lutym 2022 roku, rodzina postanowiła opuścić również miasto Vorzel w obwodzie kijowskim i udać się inne, bezpieczniejsze miejsce.

Podczas ucieczki samochód rodziny dostał się pod ostrzał wroga. W tamtym momencie 16-letnia Katia uratowała życie swojemu młodszemu bratu. Przykryła swoim ciałem 8-letniego Ihora i tym samym doznała poważnych obrażeń. Widząc krwawiącą siostrę, mały Ihor wysiadł z samochodu i zaczął krzyczeć na okupantów za to, co zrobili Kati.

DEON.PL POLECA

Odłamkami została również raniona matka dzieci, Tatiana. Teraz matka i córka będą dochodzić do siebie przez najbliższe miesiące.

Prezydent Zełenski odwiedził 16-letnią bohaterkę w szpitalu. Życzył rodzinie Vlasenko szybkiego powrotu do zdrowia i dodał, że wkrótce wszyscy będą wspólnie świętować zwycięstwo Ukrainy. 

- Nie może być inaczej, kiedy w naszym kraju są tak silne rodziny - powiedział.

Podarował również zabawkę małemu Ihorowi, ponieważ ostrzał trafił na podwórko jego domu, a zabawki zostały uszkodzone przez odłamki.

W szpitalu prezydent Ukrainy rozmawiał także z innymi rannymi mieszkańcami Kijowa, żołnierzami obrony terytorialnej i kierowcą dziennikarza dokumentalnego Brenta Renauda, ​​który zginął w Irpinie.

president.gov.ua/Youtube

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Skomentuj artykuł

Katia uratowała życie młodszemu bratu. Zełenski odwiedził bohaterkę w szpitalu [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.