Troskliwy chirurg zmienia opatrunki w rysunki dla swoich małych pacjentów [WIDEO]

Troskliwy chirurg zmienia opatrunki w rysunki dla swoich małych pacjentów [WIDEO]
Facebook/cafemom.com/dm

Dyrektor chirurgii dziecięcej w Akron Children's Hospital w Ohio w USA Robert Parry, jest nie tylko znakomitym chirurgiem. To lekarz, który dokłada wszelkich starań, by jego mali pacjenci - choć na chwilę - zapomnieli o swoich przypadłościach. Chirurg stał się ostatnio popularny dzięki serii rysunków, które stworzył na bandażach i plastrach swoich pacjentów chirurgicznych.

Jego historia rozgrzewa serca w całym kraju. Wiedząc, jak przerażająca dla małych dzieci może być operacja, lekarz dba o to, aby każde z nich, które operuje, obudziło się po zabiegu ze specjalną niespodziankę. Mali pacjenci zamiast budzić się z bandażami zakrywającymi ich ranę, otrzymują od Parry'ego nieoczekiwaną niespodziankę - ręcznie rysowanym opatrunkiem z bajkową postacią lub czymś, co ich interesuje.

Wymyślił, jak dodać swoje rysunki do bandaży, jednocześnie utrzymując sterylne rany. Rysunku nie nakłada się bezpośrednio na ranę, ale jest chroniony przez opatrunek.

Parry mówi, że wpadł na ten pomysł, podczas swojej rezydencji chirurgicznej w Bethesda Naval Hospital w stanie Maryland, widząc innego chirurga, który przycinał swoje bandaże pediatryczne w kształcie serc, a nawet rekinów czy postaci z bajek. Był zdumiony uśmiechami, jakie budziło to wśród pacjentów. Podkreśla, że bardzo lubi pracę z dziećmi.

Prosta, ale podnosząca na duchu praktyka, stała się jednym ze jego znaków rozpoznawczych. Lekarz podkreśla, że zawsze ciągnęło go zawodów związanych ze sztuką i rzemiosłem artystycznym, ale nigdy nie wyobrażał sobie, że stanie się ona częścią jego medycznej kariery. Matka Parry'ego była historykiem sztuki i artystą-amatorem, przez co - być może - zdobył trochę artystycznego talentu.

Do tej pory jego rysunki zebrały entuzjastyczne recenzje. Są zabawnym dodatkiem do operacji, która może być traumatycznym doświadczeniem, podobnie jak proces rekonwalescencji, który może trwać wiele miesięcy.

- Jest to po prostu fajna sprawa, że ​​wszyscy - łącznie ze mną - czują się dobrze - dzieli się w jednym z wywiadów.

Facebook/cafemom.com/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Krystyna Dajka

Twój kolejny krok ku długowieczności!

Sięgnij po to, co podpowiada natura, i przejmij kontrolę nad swoim zdrowiem.

Z nowej książki Krystyny Dajki dowiesz się, jakie nawyki żywieniowe zapewnią ci długie życie w zdrowiu. Pomoże ci...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Troskliwy chirurg zmienia opatrunki w rysunki dla swoich małych pacjentów [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.