Wodzirej to zawód wciąż popularny

Wodzirej to zawód wciąż popularny
Wzięty profesjonalista jest w stanie poprowadzić nawet 100 imprez rocznie. Okazje bywają różne (fot. DLK  Photography / flickr.com)
"Życie Warszawy" / PAP / slo

Nie robić show, tylko sprawić, by robili je inni - to dewiza wodzirejów - zdradza "Życie Warszawy".

Niektórym mogą się kojarzyć z czasami PRL-u. Ale z roku na rok rośnie moda na usługi wodzirejów. M.in. dlatego popularne w tej profesji jest przechodzenie fachu z ojca na syna. Często także inni członkowie rodziny połykają balowego bakcyla.

Wzięty profesjonalista jest w stanie poprowadzić nawet 100 imprez rocznie. Okazje bywają różne. Są to nie tylko te, wynikające z kalendarza, ale również np. spotkanie w okrągłą rocznicę po maturze.

Popularność zawodu wodzireja jest związana z obecną nostalgią do czasów PRL-u. Wówczas mistrzowie tego zawodu prowadzili prestiżowe imprezy w Sali Kongresowej dla partyjnych dygnitarzy, m.in. dlatego, że nie mogli im odmówić. Zaś jednym z najbardziej pożądanych, w tamtych czasach miejscem pracy, był statek "Stefan Batory".

DEON.PL POLECA

Zachowanie prowadzącego bal ociera się czasem o kicz. Niemniej musi wykazać dobrą znajomość różnych zabaw i konkursów, niezbędna jest też kreatywność i zdolność zapanowania nad tłumem. Przydatna bywa umiejętność śpiewania oraz recytowania wierszyków. Kto spełnia te warunki i jest znany w branży, może liczyć na co najmniej jedno zlecenie podczas każdego weekendu.

Podstawowa zasada dobrego wodzireja brzmi: "To nie goście mają się do ciebie dopasować, lecz ty do nich" - zdradza w "Życiu Warszawy" jeden z nich.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wodzirej to zawód wciąż popularny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.