Rząd wprowadza zmiany limitów w kościołach w związku z urodzinami Jana Pawła II

Rząd wprowadza zmiany limitów w kościołach w związku z urodzinami Jana Pawła II
(fot. PAP/Marcin Obara / episkopat.pl)
PAP / pp

Na setne urodziny naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II wprowadzamy modyfikację ograniczeń - powiedział premier.

Rząd ogłosił dzisiaj kolejny etap odmrażania gospodarki. Czytaj więcej: Odmrażanie gospodarki. Rząd ogłosił kolejny etap

DEON.PL POLECA
Od najbliższej niedzieli zostanie zwiększony limit wiernych, którzy będą mogli wziąć udział w mszy świętej, będzie to jedna osoba na 10 metrów kwadratowych - ogłosił w środę premier Mateusz Morawiecki.

Na konferencji prasowej premier powiedział, że rząd postanowił, by limit osób w kościołach "był troszeczkę zwiększony", żeby więcej osób mogło brać udział w mszach świętych. "Kościoły cały czas są bardzo dalekie od wypełnienia, tak jak to było wcześniej, przed pandemią" - argumentował.

"Na setne urodziny naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II, który zmienił losy świata, zmienił losy Polski, od najbliżej niedzieli chcemy, żeby to była jedna osoba na 10 metrów (kwadratowych) w całej powierzchni kościoła, kaplicy, w której odbywa się nabożeństwo i myślę, że dzięki temu więcej wiernych będzie mogło uczestniczyć w mszach świętych, nabożeństwach" - powiedział szef rządu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Joanna Wilkońska

Jan Paweł II - papież, mistyk, filozof, pisarz, poeta i dramaturg, a przy tym niestrudzony pielgrzym, orędownik pojednania, człowiek wrażliwy na ludzką biedę. Pokorną służbą i bezpośrednim sposobem bycia zdobywał ludzkie serca. Przynaglany miłością do...

Skomentuj artykuł

Rząd wprowadza zmiany limitów w kościołach w związku z urodzinami Jana Pawła II
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.