1 maja przeprowadzka Benedykta XVI

1 maja przeprowadzka Benedykta XVI
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / mh

1 maja Benedykt XVI ma powrócić do Watykanu i zamieszkać w przystosowanym do potrzeb papieża-seniora klasztorze mniszek klauzurowych w Ogrodach Watykańskich - pisze na łamach portalu vaticaninsider Andrea Tornielli.

Włoski watykanista przypomina, że do klasztoru dobudowano nowe skrzydło o powierzchni 450 metrów kwadratowych. Znajduje się w nim także dwanaście cel dla sióstr, kaplica, biblioteka oraz ogród, w którym uprawiane są warzywa, a także rosną w nim cytryny i pomarańcze. Z Benedyktem XVI zamieszkają tam cztery osoby konsekrowane ze związanej z ruchem Comunione e Liberazione wspólnoty Memores Domini i sekretarz osobisty, abp Georg Gänswein, który jest też prefektem Domu Papieskiego.

W klasztorze będą mogli być goszczeni brat Benedykta XVI, ks. prał. Georg Ratzinger oraz niemiecki diakon, który od pewnego czasu pełni posługę u boku papieża-seniora.

Tornielli zauważa, że przeprowadzka ułatwi życie abp Gänsweinowi, który musiał dotychczas wielokrotnie przebywać drogę z Castel Gandolfo do Watykanu.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

1 maja przeprowadzka Benedykta XVI
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.