100 dni modlitwy za maturzystów

100 dni modlitwy za maturzystów
(fot. shutterstock.com)
KAI / ml

Rusza kolejna inicjatywy Misji Gabriela - 100-dniowa modlitwa o pomyślne zdanie egzaminu maturalnego przez licealistów. W tej intencji mają orędować młodzi święci, którzy będą patronować przyszłemu Sanktuarium na warszawskiej Białołęce.

Na warszawskiej Białołęce powstaje Centrum Młodych Świętych, które ma chronić dzieci i młodzież przed potopem moralnego zepsucia. W tym momencie działa już tzw. mały Domek Młodych, w którym prowadzone są zajęcia dla dzieci i młodzieży. Aktualnie trwa budowa kościoła, a później ma powstać Ośrodek Pomocy i Instytut św. Gabriela.
Poza św. Gabrielem Possentim, od którego imienia wzięła nazwę Misja, dziełu będzie patronować kilkoro innych młodych świętych. To właśnie przez ich wstawiennictwo prowadzona będzie 100-dniowa modlitwa o pomyślne zdanie egzaminu maturalnego, która rozpoczyna się z początkiem lutego.
Akcję rozpoczyna tydzień modlitw za wszystkich maturzystów przez wstawiennictwo św. Gabriela Possentiego (1-7.02). W kolejnych tygodniach za zdających język polski będzie orędował św. Stanisław Kostka (8-14.02), matematykę - bł. Piotr Jerzy Frassati (15-19.02), język obcy - św. Dominik Savio (28.02-6.03), WOS - bł. Karolina Kózkówna (14-20.03), biologię i geografię - bł. Hiacynta i bł. Franciszek (21-27.03), chemię - św. Gemma Galgani (28.03-3.04), fizykę - bł. Pio Campidelli (4-10.04), historię - św. Maria Goretti (11-17.04).
Dodatkowo modlitwą za wstawiennictwem św. Tereski od Dzieciątka Jezus zostaną otoczeni nauczyciele (7-13.03), św. Faustyny - sprawdzający i egzaminujący (18-24.04), św. Teresy z Los Andes - rodziny maturzystów (25.04-4.05) a przez 9 dni będzie też trwała Nowenna do św. Gabriela (19-27.02).
W intencji maturzystów modlić się będą wierni parafii św. Mateusza na Białołęce i wszyscy, którzy zgłoszą taką chęć w internecie. "Co tydzień będziemy przesyłać ludziom w internecie modlitwy za wstawiennictwem wspomnianych świętych w intencjach zgodnych z planem" - mówi Michał Osiej odpowiedzialny za akcję.
Patronem Misji Gabriela jest św. Gabriel Possenti, znany we Włoszech jako Święty Uśmiechu. W sanktuarium tego świętego w Isoli gościł kilka lat temu abp Henryk Hoser SAC i zachwycił się tym, jak Gabriel inspiruje włoską młodzież. Hierarcha powierzył proboszczowi parafii św. Mateusza na Białołęce budowę miejsca, które ma pomagać młodym ludziom.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

100 dni modlitwy za maturzystów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.