22-tonowe czerwone serce dla papieża w Fatimie

22-tonowe czerwone serce dla papieża w Fatimie
(fot. EPA/PAULO CUNHA)
KAI / psd

Sąsiadujące z Fatimą miasto Ourém przygotowało dla Franciszka 22-tonowe metalowe serce, które pojawi się na trasie jego przejazdu do sanktuarium maryjnego.

Konstrukcję tę w kolorze czerwonym wysokości 12 m, wykonał na zamówienie gminy miejskiej w Ourém portugalski artysta Fernando Crespo. Zostanie ona zamontowana w czwartek 11 maja w bliskim sąsiedztwie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej.

Autor dzieła oświadczył, że forma oryginalnego “prezentu", jaki samorządowcy z Ourém przygotowali dla papieża, jest nieprzypadkowa. "Serce w doskonały sposób symbolizuje otwartość Franciszka na bliźniego. Ma on prawdopodobnie największe serce na świecie" - powiedział Crespo.

Ourém będzie jednym z miast, w którym znajdą zakwaterowanie pielgrzymi uczestniczący w piątkowo-sobotnich obchodach stulecia objawień fatimskich. Weźmie w nich udział Ojciec Święty, który dotrze do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej 12 maja około 18.00. Szacuje się, że łącznie towarzyszyć mu będzie ponad milion wiernych.

Do Fatimy od kilku lat przybywa około 5-6 mln turystów i pielgrzymów. Miejscowi samorządowcy przewidują, że w związku z papieską wizytą i obchodzonym właśnie rokiem jubileuszowym do tej miejscowości może dotrzeć w 2017 r. rekordowa liczba 8 mln osób.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

22-tonowe czerwone serce dla papieża w Fatimie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.