40 tys. uczestników rekolekcji na Stadionie

40 tys. uczestników rekolekcji na Stadionie
(fot. shutterstock.com)
KAI / mc

Około 40 tys. wiernych i 500 księży z całej Polski weźmie udział 18 lipca w rekolekcjach "Jezus na Stadionie", które poprowadzi katolicki charyzmatyczny kapłan z Ugandy o. John Baptist Bashobora. Będą one przebiegały pod hasłem "Przychodzę, aby dać ci życie w obfitości".

Ilustracją tych słów będzie scena w kształcie otwartej Biblii, na której będzie usytuowany ołtarz i miejsce dla kapłanów koncelebrujących mszę św. Nad nimi na wysokości kliku metrów umieszczona będzie potężna złota korona symbolizująca Królowanie Boga.
- W języku Biblii korona to z jednej strony symbol władzy z drugiej wezwanie do służby. Bóg chce dawać człowiekowi z obfitości samego siebie, chce ofiarować mu pełnię miłości, radości, pokoju do której nie jest w stanie dojść o własnych siłach. Chodzi zatem o to aby odkrył to co jest w nas najbardziej wartościowe z Bożego obrazu jaki w sobie nosimy abyśmy mogli dzielić się tym z innymi - tłumaczy jeden z organizatorów ks. Rafał Jarosiewicz.
Wspólne uwielbienie Chrystusa na które zjadą chrześcijanie z całego kraju rozpocznie się w sobotę - 18 lipca o godz. 9.00 i potrwa do godz. 22.00. Jednak już wcześniej, o 8.30 planowany jest różaniec.
W rekolekcjach weźmie udział abp Henryk Hoser, który będzie przewodniczył uroczystej Mszy św., i bp Marek Solarczyk. Zdaniem bp. pomocniczego diecezji warszawsko-praskiej takie spotkanie jest niezwykle cennym doświadczeniem wspólnoty wiary, w której tysiące ludzie ludzi razem staje w obecności Boga przywołując mocy Jego Ducha nie tylko dla siebie, ale także dla całego Kościoła, narodu i świata. - Wierzę, że taka wspólna modlitwa jest w stanie odnowić oblicze naszych rodzin, naszych parafii, społeczności, naszego kraju - powiedział bp Solarczyk.
Przyznał jednocześnie, że do przyjęcia Bożych darów niezbędna jest dyspozycyjność serca. - Jeżeli ma to być doświadczenie duchowe ludzi wiary, to potrzeba nie tylko stanu łaski uświęcającej, ale także naszego przygotowania w modlitwie, które każdemu z nas ułatwi wsłuchanie się w to, co Pan Bóg chce ofiarować, czy do czego chce nas zaprosić - powiedział bp Solarczyk. Zachęcił przy tym do modlitwy za rekolekcje "Jezus na Stadionie".
W rekolekcjach weźmie udział około 500 księży z Polski i z zagranicy, którzy będą wraz z wiernymi w poszczególnych sektorach stadionu. Podobnie jak dwa lata temu tak i tym razem organizatorzy przygotowali dla nich specjalne stuły, które po rekolekcjach przydadzą im się w pracy duszpasterskiej. - Mamy nadzieję, że ta pamiątka będzie im także przypominała doświadczenie tej wspólnej modlitwy uwielbienia na Stadionie Narodowym - powiedział ks. Jarosiewicz.
Nad bezpieczeństwem uczestników spotkania będzie czuwało ok. 1,3 tys. osób, w tym policja, służby informacyjne, logistyczne i służby medyczne. Specjalną grupę stanowi 330 wolontariuszy, którzy od stycznia mieli szkolenia z zakresu duchowości i logistyki, które odbywały się w podziemiach katedry warszawsko-praskiej i na Stadionie Narodowym.
Wejście na obiekt planowane jest od godz. 7.15. Każdy z uczestników na swoim bilecie ma wpisany sektor i bramę przez którą będzie mógł się dostać na stadion. Płyta zarezerwowana jest dla osób niepełnosprawnych ruchowo.
Rekolekcje zakończą się ok. godz. 22.00 wspólną modlitwą uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. W programie przewidziane są trzy konferencje o. Bashobory, różaniec oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia. Do dyspozycji uczestników rekolekcji będą dwie duże kaplice z wystawionym Najświętszym Sakramentem. - Po raz pierwszy w jednej z nich będzie tzw. Monstrancja Narodowa o kształcie winnego krzewu. Dotychczas pożyczaliśmy jedną od o. Jana Góry, druga zaś pochodziła z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Tym razem będziemy mieli już swoją, całkowicie przeznaczona na takie duże rekolekcje. Niektórzy nazywali je narodowymi, stąd też nazwa samej monstrancji - powiedział ks. Jarosiewicz.
W spotkaniu weźmie także udział pod 70 wydawnictw katolickich z całej Polski. Z ich bogatej oferty książkowej będzie można skorzystać w czasie przerw między konferencjami.
Zapisy na rekolekcje zakończą się 12 lipca.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

40 tys. uczestników rekolekcji na Stadionie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.