400 tys. wolontariuszy pomaga przy pielgrzymce

400 tys. wolontariuszy pomaga przy pielgrzymce
(fot. EPA/SASHENKA GUTIERREZ)
4 lata temu
PAP / psd

W pracach związanych z rozpoczętą w piątek wizytą papieża Franciszka w Meksyku pomaga prawie 400 tys. wolontariuszy. Jak poinformował bp Eugenio Lira, sekretarz Konferencji Episkopatu Meksyku, przy uroczystościach z udziałem Ojca Świętego, a także na trasie jego przejazdu pomagają bezinteresownie osoby różnych profesji i w różnym wieku.

- W prace na rzecz pielgrzymki papieskiej w naszym kraju włączyło się około 397 tys. wolontariuszy - ujawnił bp Lira.

Przedstawiciel meksykańskiego episkopatu zaznaczył, że osoby dobrowolnie pomagające podczas wizyty apostolskiej Franciszka angażują się gównie w działania dotyczące bezpieczeństwa, czystości, porządku, a także logistyki, pomocy medycznej oraz informacji turystycznej. - Wolontariusze są obecni niemal na każdym etapie podróży papieża - dodał bp Lira.

Władze Meksyku przed rozpoczęciem pielgrzymki apostolskiej zapowiedziały, że oczekiwana wysoka, 15-milionowa frekwencja podczas wydarzeń z udziałem papieża nie będzie mieć wpływu na poziom bezpieczeństwa Ojca Świętego oraz osób mu asystujących. Za wysoki uznały też stopień przygotowania służb porządkowych i medycznych.

Podróż apostolska Franciszka do Meksyku potrwa do 17 lutego. Jest on trzecim papieżem odwiedzającym ten kraj. Wcześniej pięciokrotnie odwiedzał go Jan Paweł II i raz Benedykt XVI.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

400 tys. wolontariuszy pomaga przy pielgrzymce
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

400 tys. wolontariuszy pomaga przy pielgrzymce
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.