62 proc. Polaków pozytywnie ocenia Kościół

62 proc. Polaków pozytywnie ocenia Kościół
(fot. netpalantir / Foter / CC BY)
6 lat temu
KAI / ptt

Pozytywnie o działalności Kościoła katolickiego wypowiada się 62 proc. Polaków - o 4 proc. więcej niż w październiku ub. roku. Wedle lutowego sondażu Centrum Badania Opinii Społecznych (CBOS) dezaprobatę wyraża ponad jedna czwarta respondentów.

W badaniach sprawdzano jak Polacy odbierają działalność parlamentu i Prezydenta RP, a także władz samorządowych, związków zawodowych oraz Kościoła rzymskokatolickiego.

Niezmiennie większość badanych pozytywnie ocenia działalność Kościoła rzymskokatolickiego w Polsce. Stosunek Polaków do jego działalności jest raczej stabilny, zaś w ostatnich miesiącach pozytywny wizerunek Kościoła jeszcze się umocnił.

O działalności Kościoła w Polsce pozytywnie wypowiada się ponad trzy piąte badanych (62 proc, od października ubiegłego roku wzrost o 4 punkty), natomiast dezaprobatę wyraża ponad jedna czwarta (28 proc).

Negatywne opinie o działalności Kościoła najczęściej wyrażają respondenci mający od 25 do 44 lat, najlepiej wykształceni, mieszkańcy największych aglomeracji, osoby uzyskujące najwyższe dochody per capita, badani nieuczestniczący w praktykach religijnych lub biorący w nich udział sporadycznie (kilka razy w roku) oraz deklarujący lewicowe poglądy polityczne.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

62 proc. Polaków pozytywnie ocenia Kościół
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.