95-letnia kobieta pielgrzymuje z Włoch do Częstochowy

95-letnia kobieta pielgrzymuje z Włoch do Częstochowy
(fot. Facebook.com / Don Andrea Forest)
KAI / pp

Licząca 95. letnia Emma Morosini idzie w indywidualnej pielgrzymce liczącej 1 000 kilometrów ze swego rodzinnego miasta Castiglione della Stiviere nad jeziorem Garda na Jasną Górę do Częstochowy.

Ta była pielęgniarka powiedziała włoskiej gazecie "La Stampa" z 1 sierpnia, że w ten sposób realizuje swoje ślubowanie, które złożyła przed 28 laty w związku z poważną operacją. Poza tym wierzy, że "trzeba zawsze dziękować Matce Bożej".

Emma Morosini, ospite in questi giorni nelle parrocchie di Ponte della Priula e Susegana, ci ha offerto una profonda...

Opublikowany przez Don Andrea Forest Środa, 31 lipca 2019

Galerię można zobaczyć pod tym adresem>>

Na razie Emma Morosini przeszła już ok. 250 kilometrów i jest nieopodal Pordenone. Na noclegi zatrzymuje się w domach parafialnych albo w pensjonatach. "Idę przed siebie dokąd się nie zmęczę, patrzę i podziwiam. A nocleg zawsze gdzieś znajdę"- powiedziała 95-latka. W swoim wyposażeniu ma ciepłą kamizelkę, różaniec i wózek na zakupy. Idzie nie spiesząc się. "Przecież jestem sama, nikt na mnie nie czeka" - stwierdziła z uśmiechem.

DEON.PL POLECA

Nie jest to pierwsza pielgrzymka pani Morosini do sanktuarium. Wcześniej odwiedziła m.in. Santiago, Jerozolimę, Lourdes, Fatimę, Aparecida w Brazylii i argentyńskie sanktuarium maryjne Lujan. W swoich pielgrzymkach przeszła ogółem 30 000 kilometrów. "Będę chodziła, dokąd będą mnie niosły nogi" - stwierdziła w rozmowie ze "Stampą".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Żyśko

Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, dlatego najbliżej Niego jesteśmy, będąc sobą.

Byli ludźmi takimi jak ty. Żyli intensywnie i kochali to, co robili. Ich historie to dowód na to, że niebo można odnaleźć tu i...

Skomentuj artykuł

95-letnia kobieta pielgrzymuje z Włoch do Częstochowy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.