99-letni jezuita laureatem Nagrody Praw Człowieka

99-letni jezuita laureatem Nagrody Praw Człowieka
(fot. youtube.com)
3 lata temu
PAP / psd

Chilijski jezuita, o. José Aldunate Lyon został laureatem Narodowej Nagrody Praw Człowieka 2016. Przyznaje ją tamtejszy Instytut Praw Człowieka.

99-letni zakonnik otrzymał ją za swe zaangażowanie w obronę tych praw w czasie dyktatury wojskowej w latach 80. XX w. Założył wówczas nieuciekający się do przemocy ruch działający na rzecz niestosowania tortur.

Absolwent uniwersytetów Rzymie i Louvain, w swym kapłańskim życiu był m.in. wykładowcą teologii moralnej, współpracownikiem św. Alberta Hurtado w chrześcijańskich związkach zawodowych, a przez pewien czas także księdzem-robotnikiem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

99-letni jezuita laureatem Nagrody Praw Człowieka
Komentarze (3)
FF
Franciszek2 Franciszek2
3 czerwca 2016, 10:26
Był księdzem-robotnikiem ale czy to to samo co skromnym pracownikiem winnicy Pańskiej ? Nie żebym nie życzył  zdrowia temu starszemu Panu, tym bardziej w dniu odebrania tak pięknej (rewolucyjnej zapewne) nagrody Nagrody Praw Człowieka. Ale ale czy ta aby nagroda nie musiała być okupiona okrutnym marksitowskim cyrografem ?
Oriana Bianka
Oriana Bianka
3 czerwca 2016, 11:37
Marksistowskim? Przeciez komunizm, marksizm nie uznaje praw człowieka. Totalitarna koncepcja państwa zaprzecza prawom człowieka, jednostka się nie liczy, wszystko ma być podporządkowane dobru ogółu.
3 czerwca 2016, 16:24
Jej jak Ty się martwisz o "czystość rasy". Nawet jak Twój czyli katolik, ale zamiast nagrody zamorystycznego faszyzmu dostaje Nagrodę Praw Człowieka .... no to musi byc lewakiem. Przecież prawdziwy katolik po mszy tradycyjnie bije żonę. 

Skomentuj artykuł

99-letni jezuita laureatem Nagrody Praw Człowieka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.